Medžių tema rudenį vidurinėje grupėje. Kompleksinė pamoka vidurinėje grupėje „Rudens medžiai“

Formavimas pilnas vaizdas ramybė

– Mūsų aplankyti atėjo ruduo. OO integracija:„Bendravimas“, „Skaitymas“ grožinė literatūra“, „Kūno kultūra“.

Pokalbis: „Kaip laukiniai gyvūnai ruošiasi žiemai“

Svarstymas iliustracijos, paveikslai, fotografijos tema „Ruduo“ ir pokalbis jais

Mokytojo pasakojimas pagal paveikslėlį:"Ankstyvas ruduo"

Ekskursija: "Rudens parkas"

Žiūrint į lapusberžas, ąžuolas, klevas, šermukšnis.

Svarstymas rudeninio medžio vaizdai (medžio struktūra, medžio dalių įvardijimas), įvairių medžių vaisių tyrimas

Mokymasis įminti mįslesapie rudenį pagal nuotraukas

Mokslinė veikla:

tirti ir lyginti medžių lapus (pagal formą, dydį, spalvą);

šlapio smėlio savybės.

Stebėjimai gamtoje: oro reiškiniams (vėjo kryptis ir stiprumas, lietus, saulė, debesys); lapų kritimas ir spalvingi lapai; kaip apsirengę praeiviai; kokie ten skirtingi medžiai; rudens gėlės; už sezoninių gamtos pokyčių;

Didaktiniai žaidimai:

„Ką menininkas sumaišė“(vaizdinio suvokimo, dėmesio, atminties, mąstymo ugdymas)

"Spalvoti lapai"(įtvirtina įgūdžius atskirti skirtingų medžių lapus)

„Pasirink ženklą“(mąstymo, atminties ugdymas; išsiaiškinti vaikų idėjas apie pagrindinius rudens požymius);

– Vasara ar ruduo?su kamuoliu (įtvirtinti vaikų žinias apie rudens ženklus);

„Įvardink vienu žodžiu“;

"Ketvirtasis ratas"(išmokykite vaikus atpažinti juos objektuose esminis požymis ir tuo remiantis padaryti reikiamus apibendrinimus, aktyvinti dalykinį žodyną);

„Kas pasikeitė?“, „Kas dingo?“;

„Surinkite paveikslėlį“;

„Kas vyksta šiuo metų laiku“(įtvirtinti šiuo metų laiku vykstančių reiškinių sampratą);

"Kada tai atsitiks?";

„Rudens ženklai“;

„Bėk prie pavadinto medžio!“;

„Rasti medį pagal aprašymą“;

„Iš kurios šakos vaikai?

D/i „Surask medį pagal sėklas“.

D/i „Surask lapą, kaip aš tau rodau“

Kognityvinis tyrimas ir produktyvi (konstruktyvinė) veikla

Organizuojamos edukacinės veiklos:„Rudens puokštė“ OO integracija: „Pažinimas“ (FCCM, FEMP), „Bendravimas“, „Muzika“, „Fizinis lavinimas“

Elementariųjų matematinių sąvokų formavimas

Organizuojamos edukacinės veiklos:Pamoka Nr. 4. OO integravimas: „Pažinimas“ (FCCM), „Bendravimas“, „Kūninė kultūra“

Didaktiniai žaidimai:

„Lapų išdėstymas“(orientacija erdvėje: dešinė, kairė, viršuje, apačioje)

„Suskaičiuokime lapus“(žodžių „vienas“, „du“, „daug“, „nėra“ koreliacija)

"Rinkti lapus"(vaikų pratimas skaičiuoti per 5, lyginant rinkinius)

„Suskaičiuokite lapus triukšmingame paveikslėlyje“;

„Palyginti medžius pagal aukštį“(pratimas lyginti du objektus aukštyje, žymint žodžiais: aukštas – žemas; aukštesnis – žemesnis)

Skaičiavimo lazdos

Instrukcijos:

1. Išdėliokite tiek skaičiavimo pagaliukų, kiek popieriaus lapelių parodysiu.

2. Išdėliokite tiek skaičiavimo pagaliukų, kiek girdite medžių pavadinimus.

3. Lazdelių ridenimas per pirštus ir delną skaitant eilėraštį:

Pastaba:

Dėliodami vaikai naudoja dešinės ir kairės rankos to paties pavadinimo pirštus.

Užduočiai atlikti naudojamos šešiakampės lazdos.

Tikslas: - suteikti vaikams žinių apie medžius (beržą, šermukšnį, drebulę, jų sandarą, dalių paskirtį (šaknis, kamienas, šakos, lapai);

Ugdyti vaikų malonų požiūrį į gyvus gamtos objektus;

Sustiprinti rūpestingo popieriaus ir klijų naudojimo būdus;

Toliau ugdykite komandos kūrybiškumo įgūdžius.

Pamokos eiga

Organizacinis momentas

Vaikinai, pasisveikinkime su svečiais ir sušildykime juos savo šypsenomis. Kas dar mus sušildo ir pagerina nuotaiką? (Saulė.) O, mes įsivaizduosime, kad mūsų rankos yra saulės spinduliai, jomis liesime vienas kitą ir dovanosime draugams šilumą.

Saulė, saulė

Mes esame tavo spinduliai

Būkite geri žmonės

Išmokyk mus!

Žaidimų motyvacijos kūrimas

Šiandien Kolobokas atėjo pas mus iš pasakos. Jis nori mums kai ką pasakyti.

Gyvenau pas senelius, gulėjau ant lango. Man nusibodo prie lango ir riedau nuo lango į prieangį, iš prieangio į taką į mišką, riedau, o link manęs atskriejo baltašakė Šarka ir čiulbėjo:

Atėjo ruduo, medžiai ruošiasi žiemai...

Kaip ruošiamasi žiemai, kas yra medžiai, kaip atpažinti medžius?

Norėjau paklausti Šarkos – baltašonės, bet ji išskrido.

Ir aš labai norėjau su jais susipažinti.

Nesijaudinkite, Kolobok, dabar mes jums viską papasakosime.

Klausyk, aš tau pasakysiu mįsles, o tu pamėgink jas atspėti.

Nesirūpinant oru

Vaikšto su baltu sarafanu

Ir vieną šiltą dieną

May dovanoja jai auskarus (beržo)

Miške beržas duoda daug naudos žmonėms, gyvūnams ir kitiems augalams. Šis medis duoda mums skanių ir sveikų sulčių. Net paukščiai ir gyvūnai mėgsta šias sultis. Ant beržo šakų lizdus sukasi paukščiai, o po beržu galima rasti grybų. Jie vadinami baravykais. O beržą žmonės dar vadina „baltakamieniu“.

Mane visada dreba nuo šalčio

Miške visko bijau

Nei beržo, nei šermukšnio

Aš drovus (aspen)

Atkreipkite dėmesį į drebulės lapus, jie yra apvalios formos, labai lengvi ir dreba nuo vėjo. Žinome ir linksmą eilėraštį.

Drebulė atšals

Drebėdamas vėjyje

Šąla saulėje

Sušalęs karštyje

Duok jį drebulei

Paltas ir batai

Reikia sušilti

Vargšas drebulė.

Į mūsų sodą atėjo ruduo

Uždegtas raudonas deglas

Čia slankioja juodvarniai ir starkiai

Ir jie triukšmingai ją peša. (Šermukšnis.)

Kur mes su ja susitinkame kasdien?

Kokius lapus turi šermukšnis?

Ką galite pasakyti apie šermukšnio uogas?

Teisingai, vaikinai, jūs atspėjote visas mįsles, kaip vienu žodžiu galima pavadinti drebulę, šermukšnį, beržą?

Kaip manote, ką visi šie medžiai turi bendro?

Žaidimas "Rudens lapai"

Mokytojo pasakojimas pagal medžio diagramą

Visi medžiai turi dideles šaknis žemėje. Jie laiko medį, kad jis nenukristų. Medžio šaknys taip pat moka gerti vandenį ir sveikus vitaminus iš žemės. Tada vanduo su vitaminais pakyla kamienu iki šakelių ir lapų.

Rudenį saulė neduoda daug šilumos, darosi vėsiau, lyja. Vanduo sunkiau kyla kamienu, tada lapai pradeda gelsti ir kristi. Iki žiemos visi medžiai turėtų numesti lapus. Žiemą medžiai neaugs, o miegos ir ilsėsis.

Fizinė – vos minutė.

Tyliai sukasi rudeniniai lapai

Lapai tyliai krenta po mūsų kojomis

Ir jie ošia ir ošia po kojomis

Panašu, kad jie nori vėl pradėti suktis.

Atsisveikindami, vaikinai ir aš, jums Kolobok, norime padaryti rudens medžio dovaną iš vaikų delnų.

Darbo atlikimas.

Analizė: pažiūrėkite, koks gražus jis pasirodė. Aš prašau jūsų nelaužyti šakų ant medžių! Tegul ant jų žydi lapai, o paukščiai stato lizdus mažiems jaunikliams.

Rezultatas: – Kas atėjo pas mus?

Ką jis norėjo sužinoti?

Apie kokius medžius pasakojome Kolobokui?

Ką davėme Kolobokui?

Tapybos pamoka vidurinės grupės ikimokyklinukams „Medis rudenį“.


Tikslas: plėtra kūrybiškumas vaikai.
Užduotys:
- įskiepyti gebėjimą įžvelgti grožį supančioje tikrovėje;
- sukurti norą išmokti naujų dalykų;
- ugdyti gebėjimą dirbti teptuku ir dažais, įžvelgti daikto formą.
Medžiaga pamokai: akvarelė ar guašas, įvairių dydžių teptukai, albumų lapai, indeliai vandens, medžiaginės ir popierinės servetėlės, nebaigti mokytojos piešiniai piešimo technikoms demonstruoti. I. Levitano, I. Šiškino paveikslo reprodukcija.
Preliminarus darbas: tiksliniai pasivaikščiojimai į parką, apžvelgiami įvairūs medžiai, lapija (forma, spalva), susipažinimas su I. Levitano, I. Šiškino, V. Vasnecovo paveikslais.
Pamokos eiga:
Pedagogas:
(ant molbertų yra I. Levitano ir I. Šiškino paveikslai)


Mus supantis pasaulis stebina savo grožiu visomis apraiškomis. Ryškiausias gamtos grožio įsikūnijimas yra miškas, parkas ar miškas. Pažiūrėkite į šiuos paveikslus, kaip vaizdingai, tiksliai dailininkai pavaizdavo visą rudens medžių įvairovę, kaip tiksliai buvo nupieštos smulkiausios detalės (šakelės, lapai, garbanos).
G. Sorenkovo ​​poema „Rudens grožis“


Iš dangaus šviečia saulė.
Diena atsisveikina su vasara.
Vykstame į stebuklų šalį
Į gražų rudenį.
Ruduo pasakiško grožio
Greitai susitiksime:
Geltona juostelė pynėje
Beržas švyti,
Uogų kekės prie šermukšnių -
Ryškūs žibintai.
Kiekvienoje uogoje yra rubinas
Brangioji mažylė.
Ir tarp plonų drebulių
Ruduo – dažų parduotuvė.
Stebuklų spalvos skiriasi.


Kai kurie menininkai mėgo piešti gamtą, pasirinko labai gražius įdomios vietos, pati pasigrožėjote ir tokiu grožiu pasidalinote su mumis. Dabar šie paveikslai yra galerijose, kiekvienas gali ateiti pasižiūrėti, ar jums patinka šie paveikslai? (Taip). Taigi, šiandien pabandysime nupiešti medį. Vaikai, pasakykite man, koks dabar metų laikas? (ruduo) Teisingai! Jūs ir aš nupiešime „Rudens medį“. Kokias dažų spalvas naudosime? (ruda, geltona, raudona, žalia) Gerai padaryta!
Dabar pažaiskime ir ištieskime pirštus.


Pirštų žaidimas:
Stipriai pasitrinsiu delnus.
Pasuksiu kiekvieną pirštą.
Aš jam pasisveikinsiu
Ir aš pradėsiu trauktis.
Tada nusiplausiu rankas...
Įkišiu pirštą tau į pirštą,
Aš juos užrakinsiu
Ir aš pasirūpinsiu šiluma!


Pirmiausia apibrėžsime pagrindinį bet kurio medžio komponentą be išimties - skirtingų dydžių šakų buvimą ir, žinoma, kamieną, kuris yra pagrindas. Storiausia jo pusė yra šalia žemės, ploniausia – viršutiniame gale. Visos šakos yra ant kamieno, išilgai jo ir nukreiptos į viršų. Ilgos šakos yra medžio apačioje, trumpos - į viršų.


Pirmiausia pradedame piešti pagrindinę medžio dalį - kamieną, nes beveik kiekvieno medžio vaizdas prasideda nuo kamieno. Kaip jau žinome, viršutinė kamieno dalis plonesnė, apatinė storesnė.


Naudodami teptuką pradedame piešti kamieną iš viršaus ir šakas, kurios vaizduojamos panašiai kaip kamienas - viršuje gana plonos, o arčiau kamieno masyvesnės. Plonoji dalis visada nukreipta į viršų. Darbo metu svarbu atsiminti, kad visos šakos turi būti išdėstytos skirtingais atstumais.
Toliau savo medžiui darome vainiką, kurį sudaro mažos šakos, besitęsiančios nuo didelių, o ant jų - dar mažesnės. Paveikslėlyje turėtų būti daug mažų šakų ir jų visų skersmuo yra vienodas. Nepaisant to, kad jie yra labai ploni, visos šakos, kaip ir didelės, yra nukreiptos į viršų.


Dabar nuplauname teptuką, gerai ištirpiname rudus dažus ir dažome statinę. Po to teptuką pamerkiame į raudonus dažus ir tepame ant šakų, tai mūsų raudoni lapai, tada geltonais dažais turime geltonus lapus ir žalius, rodome kaip lapai krenta ant žemės.


Gerai padaryta!!!


Medis yra paruoštas!

Po pamokos vaikai parodo savo piešinius.
Darbų paroda.

PAvyzdinis UGDYMO DARBO PLANAVIMAS (savaitę – nuo ​​2018-11-06 iki 2018-11-09) Grupė: II vidurinė grupė Tema: „Medžiai“.Tikslas:Įtvirtinti žinias apie medžius, kaip žemės floros atstovus, jų grožį ir naudą. Įtvirtinti idėjas apie medžio sandarą ir sezoninius reiškinius. Ugdykite gebėjimą atskirti spygliuočius, lapuočius ir vaismedžius. Ugdyti žinias apie medžio naudojimą žmonėms (baldams, buities reikmenims, popieriui, namams). Ugdykite rūpestingą požiūrį į augalus.Datavyks finalinis renginys: GCDPiešinys „Pleistas medis“ 2018-11-08Atsakingas už baigiamąjį renginį: auklėtojai

Savaitės diena

Pagrindinė dalis

Kintamoji dalis

Režimas

DOW komponentas

Grupė,

pogrupis

Individualus

1

2

3

4

5

6

7

8

Rytas:

Pokalbis: „Mūsų aikštelės medžiai“ (sodas, vasarnamis) praplėsti akiratį D/I „Iš kurio medžio yra lapas“, kad ugdytų gebėjimą atskirti medžius ir pavadinti juos.

Su Roma, Artemu, Arina, Denisu įtvirtinkite rudens piešimo būdus medis.

Situacinis pokalbis „Kodėl reikia plauti rankas su muilu?“, forma sveikos gyvensenos išmanymas.

Supažindinkite su trafaretais, ugdykite gebėjimą atsekti ir piešti įvairių medžių atvaizdus.

Herbariumas „Miško ir pievų lapai“

Antradienis 06.11. 2018 m

Ketvirtadienis 06.11.14

1. GCD muzika

Pagal vadovo planą

2. GCD Modeliavimo tema: Davydovo „Stebuklingas miškas“ „Plastikinės kojos“, 11 psl

P/SU:skatinti žinias apie įvairovę flora. Išmokite bendrauti darbe būdingi bruožai išorinė struktūramediena per plastilino spaudą. Stiprinti pažintinis susidomėjimasį gamtą.

Vaikščioti:

Stebėkite vėją, atkreipkite dėmesį į vėjo stiprumą, kur nėra vėjo ir kodėl?. Darbas lapams rinkti. P/N „Mes juokingi vaikinai“ reaguoja į signalą.

Gebėjimas lipti kopėčiomis, laikantis taisyklių su merginų pogrupiu (judesių koordinavimas)

Tyrimo veikla „Kokie lapai tapo po lietaus“ – palyginkite, padarykite išvadas.

Nuotolinė medžiaga žaidimams ir nemokamoms veikloms..

P/I „Mes juokingi vaikinai“

Po miego:

Pabudimo gimnastika.

Pasivaikščiojimas masažo takais. D/U "Kas kur auga?" patikslinti vaikų žinias, lavinti kalbą, atmintį.

Su Seryozha, Savely, Artem ugdykite gebėjimą įvardyti pirmąjį žodžio garsą.

CHHL: išmokti mintinai O. Vysotskajos eilėraštį „Smilkė“ aiškiai ištarti žodžius.

Įveskite trafaretus, sukurkite norą atsekti ir piešti objektus.

O. Vysotskaja „Skėlis“

VaikščiotiII:

Stebėjimas darbe sargu. Darbas: verandos valymas. P/N: „Nuo smūgio iki smūgio“ reaguoja į signalą.

„Mesk jį į ringą...miklumas, akis, su Nadya, Lera, Miša...

CGN ugdymas, savitarnos įgūdžiai ir savitarpio pagalba apsirengiant ir nusirengiant.

Lauko medžiaga žaidimams ir darbui gamtoje.

P/I „Nuo smūgio iki guzelio“

Vakaras:

Vaidmenų žaidimas

"Kelionė į rudens mišką“ gebėjimas žaisti kartu, lavinti žaidimo įgūdžius, gebėjimas apibūdinti rudens miško grožį.

ZKR su Artemu, Savely, Daša.Ugdyti gebėjimą atskirti ir taisyklingai ištarti balsių garsus A, O, U, I.

Spausdinti stalo žaidimai pagal vaikų pasirinkimą. Ugdykite atkaklumą, gebėjimą užbaigti žaidimą ir žaisti kartu.

Pasiūlykite vaikams pieštukų, kad sustiprintumėte jų gebėjimą piešti medžius.

Darbas su tėvais:

Konsultacija „Supažindinkite vaikus su gamta gimtoji žemė»

Savaitės diena

Pagrindinė dalis

Kintamoji dalis

Režimas

Bendra suaugusiųjų ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Plėtros aplinkos organizavimas nepriklausomiems vaikų užsiėmimai (veiklos centrai, visi grupių kambariai)

Tautinis-kultūrinis komponentas

DOW komponentas

Grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla ypatingomis akimirkomis

1

2

3

4

5

6

7

8

Rytas:

Pokalbis „Saugosime ir saugosime gamtą“- apibendrinti ir įtvirtinti žinias. D/I „Surask tą patį lapą“ palyginkite, raskite panašumų.

I. I. Levitano paveikslo apžiūra “ Auksinis ruduo„su vaikų pogrupiu, kalba, atmintis, mąstymas.

Žaidimo situacija „Išmokykime Dunno naudotis asmeninėmis higienos priemonėmis“.

Žvelgiant į nuotraukų iliustracijas, albumus, knygas apie medžius.

Sukurkite albumą „Orenburgo regiono augalai“

trečiadienį2018 11 07

GCD 1. FEMP pažinimasKolesnikova Nr.9 35 p

P/SU:Mokykite: pagal vizualiai suvokiamą informaciją atspėkite matematines mįsles; taškais parašykite skaičių 3; suprasti mokymosi užduotis ir padarykite tai patys; rasti skaičių 3 tarp daugelio kitų skaičių. Įveskite skaičių 3 kaip 3 ženklą. Stiprinkite vaikų žinias apie metų laiką.

2.Kūninis lavinimas

Pagal vadovo planą.

Vaikščioti:

Stebėkite praeivius. P\I „Du apskritimai“ judrumas. Darbas rinkti lapus, šakeles – sukurti norą dirbti.

Žaidimo konkursas— Kas pirmas? su Artemu, Arina, Lera, Nikita

Tyrimo veikla „Iš kokio medžio lapas?“ Ugdykite gebėjimą lyginti, rasti panašumų ir skirtumų.

Nuimama medžiaga vietos valymui: kibirai, samteliai.

P/I „Du apskritimai“.

Po miego:

Pabudimo gimnastika.

Vaikščiojimas basomis masažo taku. D/U „Pavadink vienu žodžiu“, kad mokytumėte klasifikuoti.

D/I "Vienas-daug"

Autorius leksinė tema"Medžiai"su merginų grupe

CHHL: E. Maškovskaja „Senelio medis“,ugdyti gebėjimą visapusiškai ir tiksliai atsakyti į klausimus

Kūrybinė veikla plastinografijos dailės studijoje „Rudens miškas“ – noras dirbti su plastilinu.

E. Maškovskaja „Senelio medis“

VaikščiotiII:

Orų pokyčių stebėjimas Darbas: tvarkos palaikymas rajone. P!I „Katė ir pelės“ reaguoja į signalą

Pratimai toliau OVD: pataikyti į taikinį su Mira, Savely, Roma, judrumas, akis.

Vystymo žaidimas kalbos kvėpavimas„Lapų kritimas“, ugdykite įgūdžius nukreipti iškvėptą oro srovę per burną

Nuotolinė medžiaga, skirta organizuoti darbus gamtoje ir žaisti su smėliu.

P/I "Katė ir pelės"

Vakaras:

S/R žaidimų parduotuvė „Augalų pasaulis“ vaikų gebėjimas kūrybiškai atkurti žaidimo siužetą žaidimuose ir ugdyti dialoginę kalbą.

SU Miša, Arina, Maša saugus geometrinių figūrų piešimo technika.

Konstruktyvūs žaidimai „Miškininko namas“, lavinti gebėjimą statyti pastatus ir žaisti su jais.

Pateikite plakatą "Medžio struktūra"

įtvirtinti žinias ir gebėjimą pavadinti augalo dalis.

Darbas su tėvais:

Straipsnis „4-5 metų vaiko kalba“.

Savaitės diena

Pagrindinė dalis

Kintamoji dalis

Režimas

Bendra suaugusiųjų ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Plėtros aplinkos organizavimas nepriklausomiems vaikų užsiėmimai (veiklos centrai, visi grupių kambariai)

Tautinis-kultūrinis komponentas

DOW komponentas

Grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla ypatingomis akimirkomis

1

2

3

4

5

6

7

8

Rytas:

Pokalbis" Saugus elgesys miške“suaktyvinti kalbą, įtvirtinti žinias apie gyvybės saugą. D/U „Jaunieji miško gynėjai“gilinti vaikų žinias

Su Denisu, Savely, Mira, galimybė palyginti objektus pagal ilgį, suskaičiuoti iki 5, atskirti skaičius.

CGN ir savitarnos įgūdžių formavimas Žaidimo situacija „Servetėlės ​​ir nosinės“.

Klausantis dainų apie rudenį, A. Vivaldi „Metų laikai. Ruduo“ moko klausytis natūralių muzikos garsų.

Knygų apie medžius ir krūmus paroda

Ketvirtadienis 08.11. 2018 m

1. GCDPiešimo tema:Komarovo „Pleistas medis“ Nr. 44 56 puslapis

P/N: mokyti vaikus naudokite skirtingą pieštuko spaudimą, kad pavaizduotumėte medį storomis ir plonomis šakomis. Ugdykite norą pasiekti geras rezultatas. Ugdykite vaizduotę, vaizduotę, kūrybiškumą.

2. GCD Kūno kultūra.

Pagal vadovo planą.

Vaikščioti:

Rudeninių medžių stebėjimas „Sužinok ir pavadink medį“. P/I „Bėk į medį“ dėmesys, orientacija. Darbas: rinkti rudeninę puokštę – jaukas

„Šokimas nuo suolo“ su Maša, Nadya, Artemas stiprina gebėjimą taisyklingai atlikti šuolius.

Situacinis pokalbis „Kodėl nukrito lapai“ugdyti gebėjimą analizuoti ir daryti išvadas.

Nuotolinė medžiaga nepriklausomiems žaidimų veikla vaikai.

P/I „Bėk į medį“

Po miego:

Pabudimo gimnastika.

Vaikščiojimas masažo taku basomis.« Pirštų žaidimas „Skėlys“derinkite pirštų judesiussu tekstu aiškiai ištarkite frazes..

Iliustracijų, susijusių su pavojais miške (gaisras, perkūnija, stiprus vėjas ir kt.), nagrinėjimas su vaikų pogrupiu. Išplėskite savo akiratį ir kalbą.

Mokantis mintinai I. Tokmakovos eilėraštį „Ąžuolas“, kyla noras mokytis poezijos, aiškiai tarti žodžius, raiškiai pasakoti.

Žaidimai ir užsiėmimai pagal pageidavimą, stebėti vaikų tarpusavio santykius.

I. Tokmakova „Ąžuolas“

VaikščiotiII:

Gyvūnų stebėjimas. P/I „Tuščia vieta“greitis, vikrumas. Žaislų surinkimo darbas yra ugdyti kruopštumą.

ORU (vaikščiojimas pritūpęs, šoninis žingsnis, spyruoklė) su Seryozha, Dasha, Miša. išsiaiškinti vaikų įgūdžius.

CGN išsilavinimas, savitarnos įgūdžiai. D/U "Kas yra tvarkingiausias?"

Nuotolinė medžiaga darbo organizavimui gamtoje iržaidimai - kamuoliukai..

P/I „Tuščia vieta“

Vakaras:

S/R žaidimas „Sodininkas“ - galimybė rodyti žmonių darbusžaidime ugdyti gebėjimą žaisti koordinuotai, draugiškai.

Žaidimas, skirtas lavinti foneminį suvokimą „Kas papildomai? su Egoru, Vika, Denisu

Stiprinti elgesio kultūros bendrų žaidimų metu įgūdžius, gebėjimą žaisti draugiškai, ramiai, derėtis žaidime.

Žaidimai sporto kampelyje „Kamuolio mokykla“: ridenti, gaudyti, mušti kamuolį, lavinti gebėjimus atlikti pratimus.

Darbas su tėvais:

Piešinių parodos „Pleistas medis“ dizainas

Savaitės diena

Pagrindinė dalis

Kintamoji dalis

Režimas

Bendra suaugusiųjų ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Plėtros aplinkos organizavimas nepriklausomiems vaikų užsiėmimai (veiklos centrai, visi grupių kambariai)

Tautinis-kultūrinis komponentas

DOW komponentas

Grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla ypatingomis akimirkomis

1

2

3

4

5

6

7

8

Rytas:

Pokalbis „Apie medžių naudą žmogui“(išvalyti orą, suteikti mums pavėsį ir vėsą karštomis dienomis, gydomosios medžių savybės) D/I „Pavadink medį“ gebėjimas atskirti

D/I" Kur nukrito lapas? - formuoti taisyklingą prielinksnių vartojimą kalboje(„įjungta“, „po“) su Arina, Nadya, Vika

KGN. Stiprinti gebėjimą taisyklingai sėdėti prie stalo, stebėti vaikų laikyseną, kruopščiai kramtyti maistą.

Įvairių medžių iliustracijų nagrinėjimas (lyginamoji analizė).

penktadienis2018 11 09

1.GCD Kalbos raida Tema: Kompozicija pasakojimai pagal Gerbovo paveikslą Nr.4 62 psl

P/S:patikrinti, ar vaikai, kurdami pasakojimą pagal paveikslą, sugeba laikytis tam tikros sekos; ar jie suprato, ką reiškia paveikslėlio pavadinimas?

2.Muzika

Pagal vadovo planą

Vaikščioti:

Kalnų pelenų stebėjimas. Darbas: vietos valymas nuo nukritusių lapų. P/I „Pagauk lapą“judrumas. Darbas: grėbti lapus į krūvą, noras veikia

Norėdami lavinti gebėjimą lipti gimnastikos kopėčiomis, mokykite laikytis saugos priemonių su merginų pogrupiu.

Mokslinė veikla: medžių lapų tyrimas ir lyginimas (pagal formą, dydį, spalvą).

Lauko medžiagų, skirtų linksmiems žaidimams ir valymui, tiekimas.

P/I „Pagauk lapą“

Po miego:

Pabudimo gimnastika.

Grūdinimo procedūros.

P/I „Rudens miškas“ taria teksto žodžius derindamas juos pirštų judesiais.

Su Saveliy, Nikita, Nadya atlikite šuolius dviem kojomis judėdami į priekį.

CHHL: „Iš kur atsirado lentelė“ S. Marshak gebėjimas klausytis ir atsakyti į klausimus su išsamiais atsakymais.

Spausdinti stalo žaidimai pagal vaikų pasirinkimą. Ugdykite atkaklumą ir gebėjimą užbaigti žaidimą, po žaidimo sutvarkykite žaidimo vietą.

S. Marshak, „Iš kur atsirado stalas“

VaikščiotiII:

Paukščių stebėjimas,atkreipkite dėmesį į oro sąlygas. Darbas: smėlio valymas nuo suoliukų

P/i "Pelių gaudyklės" greitis.

— Įsikreipk į krepšį. lavinti tikslumą, akis, su Roma, Maša, Daša.

Ugdyti rūpinimosi savimi įgūdžius, nusirengti ir sulankstyti drabužius, rūpintis išvaizda.

Nuotolinė medžiaga žaidimams ir darbinei veiklai..

P\I "Pelių gaudyklė"

Vakaras:

S/R žaidimas „Dacha“ suteikia idėją, kaip rudenį dirbti namelyje, sodinti vaismedžius ir lavinti žaidimų įgūdžius

Situaciniai pokalbiai apie elgesio gamtoje taisykles (parke, miške)su vaikų pogrupiu

Buities darbai žaidimų kampelyje, dėžučių klijavimas, lėlių maudymas – žadina norą padėti suaugusiems.

Pasiūlykite budintiems laistyti kambariniai augalai ir nuvalykite lapus nuo dulkių.

Darbas su tėvais:

Pokalbis su Misha B mama Mira M. „Mokyk pirštukų žaidimų su savo vaikais“.

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla apie meninį ir estetinį vystymąsi tema: „Rudens medis“ vidurinėje grupėje

Tikslas: rudeninio medžio įvaizdžio kūrimas naudojant iškirptų aplikacijų techniką.

Užduotys:

Ugdomasis: ugdyti gebėjimą programoje perteikti gražų rudens medžio vaizdą

Vystomasis: skatinti karpinių aplikacijų technikos vystymąsi;

Tobulėti kūrybinė vaizduotė, spalvų pojūtis, smulkioji motorika.

Pedagogai: ugdykite atkaklumą, susidomėjimą ir meilę gyvajai gamtai.

Preliminarus darbas: stebint rudeninius medžius rajone darželis; rudens lapų puokščių darymas; mintinai mokantys eilėraščius: I. Vinokurovo „Ruduo parke“, R. Sefo „Drebulė“, A. Erikejevo „Atėjo ruduo“; I. Levitano paveikslo „Auksinis ruduo“ reprodukcijos ekspertizė; didaktiniai žaidimai„Nuo kokio medžio nukrito lapas?“, „Vienas, du, trys – bėk prie beržo (eglė, liepa, klevas...).“

Metodai ir metodai:žaismingas, vaizdinis, demonstravimas, paaiškinimas, praktinė veikla vaikams.

Medžiagos ir įranga: tamsinti lakštai 4A su medžio be lapų silueto atvaizdu, klijų lazdelė, padėklai, spalvoto popieriaus juostelės šiltų spalvų, krepšelis su rudeniniais lapais.

Veiklos eiga:

I. Įžanginė dalis:

Organizacinis momentas: mokytojas atneša į grupę krepšelį.

Vaikai, jei atspėsite mano mįslę, sužinosite, kas yra mano krepšelyje.

„Auksinės monetos krenta nuo šakos“ (rudens lapai)

Teisingai, štai jie. Mokytojas parodo lapus ir prašo vaikų įvardyti, nuo kurio medžio jie kilę, apžiūrėti ir palyginti lapus pagal spalvą, pažymėti jų grožį.

Taip, vaikinai, dabar gamtoje labai gražus „Auksinio rudens“ laikotarpis. Tačiau netrukus visi lapai nukris, patamsės ir taps negražūs. Ką daryti? Kaip išsaugoti auksinio rudens grožį?

Mokytojas siūlo pateikti prašymą. Vaikai žiūri į atliktus darbus. Toliau mokytoja paaiškina aplikacijos atlikimo techniką: „Nuo spalvotos juostelės nuplėšiame smulkius fragmentus ir juos klijuojame, suformuodami rudeninio medžio vainiką. Spalvas ir atspalvius rinkitės patys. Nepamirškite laikytis taisyklių dirbdami su klijais.

II. Pagrindinė dalis: savarankiškas darbas(vaikai sėdi prie stalų). Prieš pradedant darbą atliekami pirštų pratimai

"Rudens lapai"

Atėjome į rudens parką, - sulenkiame pirštus, pradedant nuo nykščio

Buvo stiprus lapų kritimas

Mes rinksime lapus. - sugniaužti ir atgniaužti kumščius

Beržo lapai - sulenkite pirštus, pradedant nuo nykščio

šermukšnio lapai,

tuopos lapai,

Drebulės lapai,

Rinksime ąžuolo lapus,

Nuneškime mamai rudeninę puokštę - jos pirštai „vaikšto“ ant stalo.

III. Paskutinė dalis: vaikai svarsto baigtus darbus, skaitykite eilėraščius apie rudenį.