Logopedinė pamoka pasiūlyta tema. Logopedinės pamokos „Profesijos“ santrauka

Laiškas

Tema: Sakinių sudarymas iš žodžių, pateiktų reikiama forma atskirai

Tikslas: apibendrinti ir sisteminti mokinių žinias apie sakinio ypatybes

Užduotys: ugdyti gebėjimą iš atskirai pateiktų žodžių sudaryti sakinius reikiama forma; išbandyti gebėjimą tekste nustatyti sakinio ribas ir suformuluoti sakinį raštu.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Kiekvieną dieną - visada, visur,

Klasėje, žaidime –

Kalbame drąsiai ir aiškiai

Ir mes ramiai sėdime.

2. Minutė kaligrafijos.

( Ant lentos rašomi laiškaio, a, y, s ir, s)

Padėsiu sąsiuvinį nuožulniai,

Teisingai laikau rašiklį.

Aš sėdėsiu tiesiai, nesilenksiu,

kibsiu į darbą!

– Į kokias grupes galima suskirstyti šiuos laiškus?

Pavadinkite balses.

– Pavadinkite priebalsius.

-Pagalvokite, kokios raidės rašybą šiandien kartosime ?

(SU- , nes tai yra priebalsis, o likusi dalis yra balsės.)

– Kuo skiriasi balsis ir priebalsis?

– Pagalvokite apie žodį su raide Su, kad žodis prasidėtų juo.( sniegas,

dramblys, šiaudai, cukrus).

– Sudarykite sakinį vienu iš šių žodžių.

3. Pamokos temos ir tikslo išdėstymas.

Žaidimas „Surinkite sakinį“.

Įranga: sakinių schemos, susidedančios iš 2–4 žodžių, kiekvienas mokinys voke turi trijų spalvų korteles su žodžiais trims sakiniams (pirmasis sakinio žodis rašomas su didžiosiomis raidėmis, paskutinis žodis rašomas kartu su tašku.)

Pridėkite pasiūlymo schemą prie lentos. Mokiniai sukuria sakinį su atitinkamu žodžių skaičiumi. Už kiekvieną teisingai sudarytą sakinį mokinys gauna tašką.

Prisiminkime pasiūlymo požymius.

– Iš ko susideda pasiūlymai? ( Iš žodžių.)

– Kaip sakinyje jungiami žodžiai? (Iš esmės.)

– Ką išreiškia sakinys? (Baigta mintis.)

– Ką reikia žinoti norint teisingai parašyti sakinį? ( Pirmasis sakinio žodis rašomas didžiąja raide, o sakinio pabaigoje dedamas taškas).

– Sudarykite sakinį iš šių žodžių.

- Įdėkite žodžius į diagramą.

Kortelės su žodžiais:Šį rytą snigo.

Mokytojo signalu mokiniai iš vokų išima korteles su žodžiais ir surūšiuoja jas pagal spalvas. Tada tos pačios spalvos kortelės išdėliojamos ant stalo, kad susidarytų sakinys. Kas viską padarė, pakelia ranką. Mokytojas patikrina atliktą užduotį.

– Kur galima rasti šių spalvų? (Prie šviesoforo.)

– Ką reiškia raudona, geltona, žalia spalvos prie šviesoforo?

! Apsvarstykite visas žodžių išdėstymo sakinyje galimybes.

Ryte pasnigo.(Raudona.)

Ryte iškrito sniegas.(Geltona.)

Ryte pasnigo.(Žalia.)

– Užsirašykite bet kurį sakinį.

4. Sudarykite sakinį iš žodžių.

Žaidimas „Telefonas“.

Sudarykite sakinius su žodžiu telefonas.Surinkite juos į eilėraštį.

– Dvi eilėraščio eilutės prasideda žodžiu TELEFONAS.

skamba visa diena

Aš negaliu to gauti.

TELEFONAS Stoviu ant kojų pirštų

5. Darbas su tekstu.

Užrašykite lentoje:

Atėjo žiema ir paukščiai išskrido. Meška žiemoti atvyko į šiltesnius kraštus! Duobėje kiškis pakeitė kailį.

– Pažiūrėkite, kas atsitiko: vėjas nupūtė visus sakinių skyrybos ženklus. Surinkime juos.

– Prisiminkime, kas yra pasiūlymas. Įvardykite visas pasiūlymo ypatybes.

1. Sakinyje yra išbaigta mintis, visi žodžiai susieti reikšme.

2. Sakinio pradžia rašoma didžiąja raide.

3. Sakinio pabaigoje yra arba taškas, arba klaustukas, arba šauktukai yra elipsė.

– Kiek pasiūlymų sulaukėte?

- Kaip atspėjai? ( Skaičiavome didžiąsias raides ir žodžius, po kurių rašome taškus, t. y. radome sakinio pradžią ir pabaigą.)

- Užsirašykite sakinius į sąsiuvinį. ( Pagal grupes: 1 – pirmas sakinys, 2 – antras sakinys, 3 – trečias sakinys.)

6. Kūno kultūros minutė.

Rankenos aukštyn, rankenos žemyn.

Pakelkite save ant kojų pirštų.

Mes dedame rankas jiems ant šonų, skok-skok-skok, ant kojų pirštų.

O tada tupime, niekada nesušalame.

7. Darbas su pasiūlymu.

Konkursas „Yeralash“.

– Kas yra „maištis“ »?

Yeralash - sutrikimas, sumišimas.

Pratimas: Komandoms išdalinamos kortelės su klausimais ir juostelės su žodžiais ir eilutėmis. Žodžius reikia išdėstyti taip, kad kiekvienas žodis būtų savo vietoje, pagal to, kas parašyta, prasmę.

Kur pasislėpė vilkas? Vilkas pasislėpė miške.

Koks debesis sklandė dangumi? Tamsiu dangumi plaukė debesis.

Kas buvo ant stalo? Stalas, ant, vaza, rožės.

    7. Santrauka.

Ką žinote apie pasiūlymą?

8. Studentų vertinimas.

Informacijos apie pasiūlymą kartojimas. Nebaigtų sakinių užbaigimas (žodžiu).

SAKINIS yra žodis ar keli žodžiai, kurie...

Žodinėje kalboje vienas sakinys atskiriamas nuo kito... .

Raštu sakinio pradžia nurodoma….

Sakinio pabaigoje rašoma….

SAVIVALDYBĖS VALSTYBINĖ UGDYMO ĮSTAIGA "TOLPINSKAJOS VIDURINĖ MOKYKLA" KURSK RAJ. Logopedinis užsiėmimas Autorius popamokinė veikla„Garsai, raidės ir žodžiai“ 1 klasėje TEMA: „Paprastų sakinių kūrimas“. Leksikos tema: "Pasaka". Parengė: mokytoja logopedė Fomina E.A.

Tikslai: lavinamas gebėjimas sudaryti bendrą sakinį remiantis siužetu ir pagalbiniais žodžiais, naudojant „žodžius-objektus“, „žodžius-atributus“ ir „žodžius-veiksmus“.

Planuojami rezultatai:

Tema:

– įtvirtinti gebėjimą pagal paveikslą sudaryti bendrą sakinį;

– įtvirtinti gebėjimą sudaryti bendrus sakinius naudojant pamatinius žodžius;

– ugdyti visų rūšių moksleivių kalbos aktyvumą, gebėjimą skaityti ir rašyti, klausytis ir kalbėti, taip pat laisvai vartoti gimtąją kalbą įvairiose bendravimo situacijose.
Metasubject:

Asmeninis:

    ugdyti meilę ir domėjimąsi pasakomis;

    ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius: gebėjimą dirbti komandoje;

    mitingas vaikų grupė, parodyti kiekvieno mokinio svarbą vieningame klasės darbe.

Laukiamas rezultatas :

Mokiniai mokysis formuoti bendrus sakinius.

Sveikatos tausojimo technologijos: pratimai ir žaidimai kalbos derinimui su judesiu, pirštų mankšta, kvėpavimo pratimai.

Įranga: PC, prezentacija „Bendrinių sakinių kūrimas“, pieštukai, sąsiuvinis, vokai su žodžiais, asmeninis veidrodis, vertinamieji jaustukai.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Pasigirdo ilgai lauktas skambutis,

Pamoka prasideda.

Atėjo garsai su raidėmis,

Norėdami atkurti tvarką.

Džiaugiuosi matydamas šį naują susitikimą

Aš domiuosi jumis, draugai!

Jūsų atsakymai įdomūs

Klausausi su malonumu.

Šiandien vėl stebėsime, darysime išvadas ir argumentuosime.

Ir kad pamoka būtų naudinga visiems,

Aktyviai įsitrauk į darbą, mano drauge!

L:
Vaikinai, žiūrėk, šiandien turime svečių. Pasisveikinkime!
(Vaikai sveikinasi)

Šiandien mūsų laukia neįprasta veikla. Išvyksime į kelionę į pasakų šalį. Ar nori ateiti su manimi?

L: Tada klausyk. Kažkokioje karalystėje, kurioje nors valstybėje piktoji raganaį dangų atnešė daug debesų, o jau kelias dienas saulės nesimato, lyja. Karalius nuliūdo. Tik drąsūs, drąsūs riteriai gali padėti panaikinti piktąjį prakeikimą. Padėkime šios šalies žmonėms sugrąžinti saulę. Norėdami tai padaryti, turite išlaikyti testą teisingai atlikdami visas užduotis. Ar tu pasiruošęs?

L: Tada pradėkime.

2. Artikuliacinė gimnastika.

L: Šioje pasakų šalyje yra stebuklingas veidrodis. Pažiūrėkite, ką tai mums rodo. Tai istorija apie liežuvį. „Svečiuodama pas senelius“.

Apsilankyti atėjo stori anūkai („Fat Little Ones“)

Jie ploni, tik oda ir kaulai. („Lieknas“)

Atėjo ir storos anūkės („storos mergaitės“)

Jie ploni – tik kaulai ir oda. („Lieknas“)

Seneliai visiems šypsojosi („Šypsena“)

Jie ištiesė ranką pabučiuoti visus. („Vamzdis“)

Ryte pabudome su šypsena lūpose („Šypsena“)

Valome visus viršutinius dantis. („Valome dantis“)

Kairė ir dešinė, viduje ir išorėje, -

Draugaujame ir su apatiniais dantimis.

Mes suspausim lūpas ir išskaluosime burną,

O samovarą pūčiame kiek tik galime. („Kamuoliukai“, „Samovaras“)

Mes išdėsime lėkštes, o jie mums padės blynus. ("mentele")

Pučiame ant blyno – ne į skruostus, ne pro jį. („Pūtimas ant mentelės“)

Blyną sukramtome, suvyniojame ir užkandame („Chew the blyn“)

Valgysime kitą blyną su uogiene. („Skanus uogienė“)

Padėsime puodelius, kad jie galėtų įpilti arbatos („Puodelis“)

Pūstelėjome į nosį – atvėsinome arbatą. („Dėmesys“)

Gėrėme arbatą - niekas neįsižeidė („Nesudaužyk puodelio“)

Pusryčiai buvo skanūs – apsilaižėme lūpas. („Aplaižykite lūpų išorę ratu“)

L: Pirmoji kliūtis sėkmingai įveikta. Eikime toliau.

3. Pirštų gimnastika + Keneziologiniai pratimai.

Mūsų pirštai padės mums įveikti šią naują kliūtį.

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, reikia mankštinti pirštus?

D: (vaikų atsakymai)

Teisingai. Na, dabar pradėkime.

1 pratimas "Kamuolis"

Pripūtiau elastinį rutulį.

Jam įkando uodas.

Balionas sprogo - jokių problemų,

Pripūsiu naują balioną.

2. mankšta "Užraktas"

Ant durų yra užraktas.

Kas galėtų jį atidaryti?

Jie traukė, suko,

Jie pabeldė ir atidarė.

3. pvz. „Šepetys“ (veidrodinis piešinys)

Dažysiu minkštu teptuku

Kėdė, stalas ir katė Maša.

4. pvz. "Kumštis, šonkaulis, delnas"

5. mankšta "Namas"

Sujunkite ištiesintų pirštų žiedines falangas. Su pirštais dešine ranka Tvirtai paspauskite kairiosios rankos pirštus. Tada atvirkščiai. Praktikuokite judesį su kiekviena pirštų pora atskirai.

6. mankšta "Pieštukas"

Pritvirtinkite dešinės rankos dilbį ant stalo. Naudodami rodomąjį ir vidurinįjį pirštus paimkite pieštuką nuo stalo. Pakelkite ir nuleiskite. Tą patį padarykite su visomis pirštų poromis po vieną. Tada tą patį padarykite kaire ranka.

7. mankšta "Pirštai eik į lovą"

4. Grafinis diktantas.

Vaikinai, kelias į stebuklingą karalystę eina per mišką. O norint nepasiklysti miške, reikia pasirinkti tinkamą kelią. Kita kliūtis – grafinis diktavimas. Visi kartu nubrėžkime teisingą kelią.

Ar tu pasiruošęs? Ko reikia norint sėkmingai rašyti? grafinis diktantas?

D: atidžiai klausykite, nesiblaškykite ir prisiminkite dešinę ir kairę.

Tada atidžiai klausykite. Kiekvienas ant savo stalo turi popieriaus lapą. Paimk, matai tašką ant jo? Tai yra kelio pradžia. Uždėkite rankeną šį tašką ir atidžiai klausykite mano nurodymų: 2 langeliai į viršų, 2 langeliai į dešinę, 4 langeliai aukštyn, 1 langelis į dešinę, 4 langeliai žemyn, 2 langeliai į dešinę, 2 langeliai žemyn, 1 langelis į dešinę, 2 ląstelės aukštyn , 2 langeliai į dešinę, 4 langeliai į viršų, 1 langelis į dešinę, 4 langeliai žemyn, 2 langeliai į dešinę, 2 langeliai žemyn, 1 langelis į dešinę. Tada tęskite piešinį patys.

5. Apsisprendimas veiklai.

Kitas testas prieš akis. Žvelgdami į šias nuotraukas, kaip manote, ką galite sugalvoti?

D: pasiūlymai.

Teisingai, vaikinai. Taigi, ką, jūsų nuomone, šiandien veiksime klasėje?

D: Kurkime sakinius.

6. Grynųjų posakių tarimas.

Bet pirmiausia turime sureguliuoti savo burną, kad sakytume taisyklingai, todėl pakartokite po manęs šiuos grynus posakius:

La-la-la – pas mus atkeliavo pasaka.

Mes-mes-mes – nustebome.

De-de-de – karalystė ištiko bėdą.

At-at-at – atsibundame, kad išgelbėtume visus.

Tsa-tsa-tsa – mes galime tai padaryti.

7. Darbas prie temos.

Vaikinai, norint įveikti aukštą tvorą, reikia padaryti kuo daugiau teisingų ir gražių sakinių. Kokius žodžius galite naudoti sakiniams sudaryti?

D: žodžiai-objektai, žodžiai-veiksmai, žodžiai-ženklai. (Pateikite pasiūlymus pagal paveikslėlį)

8. Kvėpavimo pratimai.

Stebuklingame pasakų karalystės sode auga stebuklinga obelis. Kas suvalgo obuolį, tampa protingas, bet prie obels galima priartėti tik užpildęs tam tikrą kvėpavimo pratimai. Vaikinai, ar manote, kad kvėpavimo pratimai yra naudingi vaikams?

D: taip. Teisingas kvėpavimas turi įtakos taisyklingai kalbai.

1. pvz. "Gėlė žydi"

IP: rankos ant pakaušio, alkūnės kartu (neatidarytas pumpuras).

Vykdymas: įkvėpkite – lėtai kilkite ant kojų pirštų, alkūnes išskleiskite į šonus (gėlė pražysta). Grįžti į i. p. – iškvėpti.

Lėtai, 4-6 kartus.

2. mankšta „Miškas triukšmingas“

I.p.: kojos pečių plotyje, rankos ant diržo.

Vykdymas: pakreipkite į dešinę - įkvėpkite, pakreipkite į kairę - iškvėpkite, į i.p. - iškvėpti. Atlikite 4-5 kartus.

3. pvz. "Grybelis"

I.p.: gilus pritūpimas, rankos suspaudusios kelius (smulkus grybas).

Vykdymas: lėtai išsitieskite, išskėsdami rankas į šonus, perkeldami galvą atgal – įkvėpkite (grybelis išaugo). 5-7 kartus.

4. pvz. "Žolė siūbuoja"

IP: pagrindinė padėtis, rankos žemyn.

Vykdymas: pakelkite rankas aukštyn, sklandžiai, purtant rankas – įkvėpkite. Nuleiskite rankas žemyn – iškvėpkite. 4-5 kartus.

5. mankšta "Vaivorykštė apkabink mane"

IP: pėdos pečių plotyje, rankos žemyn.

Vykdymas: išskleiskite rankas į šonus – įkvėpkite, rankomis apkabinkite pečius – iškvėpkite. 4-5 kartus.

9. Darbo tema tęsinys.

Kitas testas yra galutinis. „Sakinio sudarymas iš žodžių grupės“. Atsakomybė didelė. Todėl siūlau dirbti grupėse. Dabar padovanosiu vokelius su žodžiais, iš kurių reikės daryti gražius ir taisyklingus sakinius. Vaikinai, būkite atsargūs, nes nuo jūsų dabar priklauso, ar pasakų karalystės gyventojai džiaugsis saule, ar amžinai sušlaps lietuje.

D: (kurkite sakinius grupėse).

10. Pamokos santrauka.

Gerai padaryta! Padėjote pasakų karalystės gyventojams. Debesys išsisklaidė, pasidarė šviesu, pasirodė saulė. Pažiūrėk, ką veikia saulė? Juokiasi ir džiaugiasi, kad tu toks protingas!
Sakyk kas tau patiko labiausiai? Kokius žaidimus žaidėte?

11. Refleksija.

Vaikinai, dabar paimkite tuščias jaustukus, esančius ant savo stalų, ir nupieškite saulę, jei manote, kad gerai dirbote klasėje ir viskas jums pavyko; arba lietus, jei ne visai pavyko ir dar yra ką dirbti.

12.Išvada.

Tai viskas šiai dienai. Man buvo malonu keliauti su tavimi per pasakų šalį. Ačiū už dėmesį. Iki pasimatymo vaikinai. Atsisveikink su mūsų svečiais.

D: Viso gero.

Logopedinė pamoka 1 klasėje

Logopedinės pamokos tema :

„Pateikite pasiūlymus iš atskirus žodžius, duomenys netvarkingi"

Žiūrėjome į kairę, žiūrėjome į dešinę.

Jie nuleido akis žemyn. Ir dabar jie tai iškėlė.

Mes pasižiūrėjome vienas į kitą… kimbame į darbą!

1.- Aš tau skaitau ketureilį, o iš aprašymo galite atspėti apie kokią raidę mes kalbame ir rasite šią raidę ant stalo:

Laiškas labai svarbus, įsivaizdavau, kad jis baisus.

Krūtinė yra ratas, skrandis išpūstas. Lyg nieko čia svarbesnio nėra. /IN

Šis laiškas yra kaip knygų lentyna….. šaukia po visų:

Draugai, neskubėkite, padėkite knygas į mano lentyną...“/E

Danguje tirpo pusmėnulis, pusmėnulis lenkėsi žalos link.

Ir štai kodėl laiškas mums nušvito iš dangaus.../SU

Staiga sukūriau dainą apie šį laišką:

NNNNNNN - tai pasirodė daina /N

Laišką visi žino..., laiškas labai gražus.

Ir be to, ši raidė yra pagrindinė abėcėlėje/A

- Kokį žodį galima padaryti iš šių raidžių? / PAVASARIS

Šiandien kalbėsime apie pavasarį, išpildysime įdomių užduočių su raidėmis ir žodžiais.

2. Garsų charakteristikos. Ant atitinkamų raidžių uždėkite spalvotus akmenukus ir paaiškinkite, kodėl juos taip padėjote.

Kiek raidžių ir garsų yra šiame žodyje? Kiek skiemenų? Į kokį klausimą atsako šis žodis, kas ar kas, kodėl?

3. Žaidimas klausos dėmesiui „Rattle…“

O dabar žaisime, pasakysiu žodžius, jei žodis tinka pavasario apibūdinimui, barškysi barškutį, jei ne, pailsėsi: meilus, šiltas, niūrus, saulėtas, šaltas, tamsus , triukšmingas, šnekus, burbuliuojantis, triukšmingas, nuobodus, debesuotas, apsnigtas.

Vienas iš pavasario ženklų – paukščių sugrįžimas į savo namus. Ir aš siūlau jums pastatyti paukščių namelį. Ir kas jame gyvens? (varnėnas)

4. Smulkiosios motorikos lavinimo užduotis: „Paukščių namelio statymas“

Paukščių namelį statysime iš spalvotų dangtelių: nykščio ir smiliaus, nykščio ir vidurinio piršto, nykščio ir bevardžio piršto, nykščio ir mažojo piršto.

Fizinis min. "Paukščiai"

5. Žodžių žaidimas „Aš, tu, mes, tu, jie“ - pakeisti sakinį pridedant įvardį:

Aš statau paukščių namelį. Jūs statote paukščių namelį……

Ir dabar sakykite priešingai perduodami kamuolį:

Žiemą sniegas švarus, o pavasarį – nešvarus.

Žiemą dienos šaltos, o pavasarį jos…….. šiltos.

Žiemą saulė blanki, o pavasarį –……. šviesus.

Žiemą oras dažnai būna debesuotas, o pavasarį –…….. saulėtas.

6. Dinaminė pauzė. Regėjimo korekcija “Paukščiai” /kompiuteryje.

7. Darbas su pasiūlymu: „Sudarykite sakinį iš pateiktų žodžių“.

savyje turiu daug skirtingi žodžiai. Ar esate pasirengęs juos suprasti?

Nesvarbu, ar skaitote istoriją, ar eilėraštį, aš tikrai juose!

Bet jei sumaišysi visus žodžius, manęs nesuprasi.

Pūtė stiprus, gūsingas pavasario vėjas ir sumaišė visus žodžius.

(Atėjo ankstyvas šiltas pavasaris,ilgai lauktas.

Lizdai , liukas, jaunikliai ir paukščiai, liukas)

B) Padarykite sakinio schemą (magnetines juosteles).

C) Suraskite pagrindinius narius, nustatykite, į kokius klausimus jie atsako, įdėkite atitinkamus simbolius (m.r, zh.r, veiksmo žodis + pabraukimas 2 pagaliukais, atributinis žodis)

8. -O dabar minutė rašymo: pridėkite raidžių prie savo sukurto sakinio žodžių. Perskaitykite sakinį (atspausdintą ant kortelės)

Kurios užduotys pamokoje jums buvo įdomios, o kurios – sunkios?

Tai varnėno staigmena, atsidėkodama už jūsų pastatytą paukščių namelį. Ačiū už pamoką.

Nuo__nuobodu_iki__metųveną.

Paukščiai jie kuria lizdus ir peri jauniklius.

P__ile__ay__ migruojantis__p__its.

Gov__liva__ atbėgo iš kalnųrankena_yk__.

Faina Kolesnikova
Logopedinės pamokos „Pasiūlymas. Žodis. Garsas. laiškas"

Tema: Pasiūlymas. Žodis. Garsas. Laiškas.

Užduotys: Išmokykite vaikus atskirti sąvokas: „sakinys“, „žodis“, „garsas“, „raidė“. Išmokite brėžti sakinį. Remdamiesi diagrama, sudarykite sakinius iš dviejų ar trijų žodžių. Stiprinti gebėjimą išvardytus daiktus įvardyti bendriniu žodžiu. Suteikite vaikams sąvoką " sudėtinis žodis“ Ugdykite taisyklingos laikysenos savikontrolę.

Įranga: dalykiniai paveikslėliai, vatos gabaliukai kiekvienam vaikui, darbo sąsiuviniai, spalvoti pieštukai.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Dabar pavadinsiu patalpas, o jūs pagalvokite ir pasakykite, kokiu žodžiu visa tai galite pavadinti.

(virtuvė, skalbykla, muzikos kabinetas, sporto salė, logopedo kabinetas – tiek... darželis.).

Mokytoja, slaugytoja, virėja, vadybininkė, sargas, sargas – štai kas. profesijos vaikams sodas.

2. Bendrosios, smulkiosios motorikos ugdymas.

Pertrauka

Keisk! Keisk! Vaikai juda ratu vienas po kito,

Gerai pailsėkite: atlieka šuolius.

Gali bėgioti ir triukšmauti, Jie bėga ratu.

Šokti ir dainuoti dainas, Jie šoka.

Gali sėdėti ir tylėti, Jie tupi.

Tik – atminkite! - tu negali nuobodžiauti! Atlikite šuolius ant kojų pirštų. Rankos laikomos ant diržo.

A. Šibajevas

Smulkiosios motorikos ugdymas

Anksti ryte

Vanduo, vanduo, Jie parodo, kaip nusiplauti veidą.

Nuplaukite man veidą

Kad tavo akys spindėtų, Kiekvienai linijai sulenkite vieną pirštą ant abiejų rankų.

Kad tavo skruostai degtų,

Kad tavo burna juoktųsi,

Kad dantis sukąstų. Vaikai imituoja vandens purtymą iš delnų.

Rusų liaudies dainų darželis

3. Veido raumenų vystymas:

Vaikai vaizduoja savo emocinę būseną taip, kaip jiems pasakoja logopedas.

Logopedas: Ryte tau liūdna, visą dieną išsiskiri su mama... bet tada prie tavęs priėjo draugai ir papasakojo smagią istoriją! O mokytoja pakvietė pažaisti su kitais vaikais ir jūs džiaugsmingai atsiliepėte į jos pasiūlymą.

4. Artikuliacinės motorikos ugdymas:

„Šypsenos vamzdelis“, „arklys“, „grybas“, „puodelis“, „sūpynės“.

5. Nukreiptos oro srovės kūrimo darbas:

Žaidimas „Pūsk kaip vėjas į debesį“.

(Vaikai pučia vatos kamuoliukus iš delnų, stengdamiesi neišpūsti skruostų.)

6. Pamokos temos paskelbimas.

Šiandien prisiminsime, kas yra sakinys ir žodis, išsiaiškinsime, kuo garsas skiriasi nuo raidės.

7. „sakinio“ ir „žodžio“ sąvokos.

Logopedas: Vaikai, per vasarą jūs užaugote ir tapote suaugusiais. Kur atostogavote vasarą? (Vaikų atsakymai)

Vaikinai, ką mes dabar veikiame? (Mes kalbamės, bendraujame.)

Kai žmonės bendrauja, tarp jų atsiranda pokalbis, t.y. bendravimas. O jei kalbės vienas žmogus, tai jau bus kalba. Mūsų kalba susideda iš sakinių, o sakiniai – iš žodžių. Sakinyje žodžiai „yra draugai“ vienas su kitu ir pasakoja apie ką nors ar ką nors. Įsivaizduokite, kad jūs su mama einate gatve ir žiūrite aplink. - Lyja, - pasakė mama. (Rezultatas buvo sakinys.) „Lietus smarkus“, – pasakė dukra. (Vėl pasirodė sakinys.)

- Purvas po kojomis, - pasakė mama. (Kas atsitiko? Vėl sakinys.) „Ir mano kojos buvo sušalusios“, – sakė dukra. (Vėl pasirodė sakinys.)

Ir sakinyje yra žodžių. Ir jei tik pasakysime žodžius, negalėsime vienas kito suprasti. Pabandykime: lietus, lapai, mama, eik, batai, apie. (Niekas neaišku.) Taip yra todėl, kad mūsų žodžiai nėra „draugiški“.

8. Pasiūlymų teikimas pagal dalyko paveikslėlius ir diagramų sudarymas.

9. Kūno kultūros minutė.

Mes pakeliame rankas, nuleidžiame rankas,

Paspaudžiame rankas ir bėgiojame.

(Vaikai atlieka judesius pagal tekstą).

10. Žaidimas „Pasakyk vienu žodžiu“

Logopedas: Jei berniukas turi mėlynas akis, kaip jį galima pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: Mėlynaakis.

Logopedas: Jei mergina turi ilgus plaukus, kokia ji?

Vaikai: Ilgaplaukis. ir kt.

11. Sąvokų „skiemenas“, „garsas“, „raidė“ diferenciacija.

Žaidimas „Ką aš parodžiau, ką pasakiau?

Logopedas išleidžia garsą ir klausia: ką aš sakiau?

Vaikai: Tai garsas, garsai, kuriuos girdime ir tariame.

Logopedas rodo kortelę su raide ir klausia: čia garsas ar raidė?

Vaikai: Tai yra laiškas, mes matome ir rašome laiškus. ir kt.

12. Darbas sąsiuvinyje Nr.3.

13. Pamokos santrauka.

Ką mes žinome apie žodžius, sudarančius sakinį? (Jie yra „draugai“ ir mums ką nors pasakoja.) Kas yra skiemuo? Kuo raidės skiriasi nuo garsų?

Publikacijos šia tema:

Vyresniųjų grupės frontalinių logopedinių užsiėmimų suvestinė „Garsas [K]. raidė K" Frontalinė logopedinė sesija. (Vyresnioji grupė) Tema: „Garsas [K] Raidė K“ Tikslas: Žinių apie garsą K - įtvirtinimas, supažindinimas su raide.

Logopedinės pamokos, ruošiantis mokytis skaityti ir rašyti, santrauka „Kelionė į Abvgdijk šalį. Garsas [у], raidė Ш" Pogrupinės logopedinės pamokos, vedamos specialiųjų poreikių vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, mokyklinėje grupėje, santrauka logopedė Myasnikova.

Tema: „Garsas ir raidė O“ Tikslas: supažindinti vaikus su garsu ir raide O Užduotys: - prisiminti artikuliaciją [o], jos ypatybes - lavinti.

Logopedinių užsiėmimų parengiamojoje grupėje suvestinė

Vyresniųjų grupės raštingumo pamokos santrauka Pasiūlymas

Transportas

Koregavimo ir auklėjimo tikslai. Suteikite vaikams sakinio sampratą.

Išmokykite vaikus taisyklingai keisti žodžius, žyminčius ženklus.

Koregavimo ir vystymosi tikslai. Lavinti klausos dėmesį ir atmintį, smulkiąją ir stambiąją motoriką, kalbos derinimą su judesiu.

Koregavimo ir auklėjimo tikslai. Ugdykite bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo ir atsakingumo įgūdžius.

Įranga. Istorijos paveikslėliai, sakinių schema, kortelės su grafiniais žodžių atvaizdais – daiktai, veiksmai, ženklai.

. Organizacinis momentas

– Tas, kuris paskambins, atsisės. vandens transportas; oras, žemė.

II. Darbas su pasiūlymu

1. Logopedas vadina pasiūlymą:

Mergina skaito pasaką.

– Ar supranti, ką sakiau?

– Apie ką sužinojai?

– Ką sužinojai apie merginą?

-Ką ji skaito?

Logopedas įvardija tris gramatiškai nesusijusius žodžius: berniuk, eik, autobusas.

– Ar supranti, ką norėjau pasakyti?

– Jūs nesupratote, nes įvardijau tris žodžius, tarp kurių nebuvo „susitarimo“. Šie žodžiai nesudarė sakinio.

– Sujunkime šiuos žodžius, kad tarp jų būtų susitarimas.

Logopedas ištaria tokį sakinį:

Vaikinas keliauja autobusu.

– Apie ką sužinojai?

– Ką sužinojai apie vaikiną?

- Kur vaikinas eina?

– Žodžiai pradėjo gyventi „sąmoningai“, susidarė sakinys. Dabar pabandykite padaryti išvadą. Kai gaunamas pasiūlymas. (Sakinys gaunamas, kai žodžiai sutampa.)

2. Pirštų gimnastika „Aš turiu žaislų“

Turiu žaislų: Pakaitomis ploja. ploji rankomis ir trenk kumščiais

Garvežys ir du arkliai Sulenkite abiejų rankų pirštus.

Sidabrinis lėktuvas

Trys raketos, visureigis,

Savivartis, kranas -

Tikras milžinas.

Kiek kartu? Pakaitomis ploja ir

Kaip sužinoti? jie trenkė kumščiais.

3. Rašyti pasiūlymus

– Vaikinai, pažiūrėkite į paveikslėlius ir pagal juos sukurkite dviejų žodžių sakinius. Ir tada pabandykite atsakyti į klausimus: ką? ką tai daro?

Pavyzdžiui: Garlaivis dūzgia. Ką? - Garlaivis. - Ką jis veikia? Šurmuliuoja.

Darbai atliekami pagal nuotraukas (Lėktuvas skrenda. Automobilis važiuoja. Autobusas stovi.)

4. Kalba su „Lėktuvo“ judesiu

Pro šalį skrenda lėktuvas Jie žiūri aukštyn ir judina pirštą.

Aš pasiruošiau skristi su juo.

Dešinysis sparnas buvo atšauktas, Jie pakaitomis judina rankas ir seka

pažiūrėjau. žvilgsnis.

Kairysis sparnas atitrauktas

pažiūrėjau.

Užvedu variklį Sukamieji judesiai priešais krūtinę ir

Ir žiūriu atidžiai. sekti jų žvilgsniu.

Atsikeliu, skrendu. Atsistokite ant kojų pirštų ir atlikite

Aš nenoriu grįžti! skraidantys judesiai.

5. Sąvokų „žodis“, „sakinys“ diferenciacija

– Klausyk, ką sakau: mašina, eik.

-Ką aš sakiau? (Du žodžiai.)

„O dabar pasakysiu kitaip: automobilis juda“.

-Ką aš sakiau? (Pasiūlymas.)

– Kaip atspėjote, kad pirmuoju atveju įvardijau žodžius, o antruoju – sakinį? (Pirmuoju atveju žodžiai nebuvo draugiški. Tarp jų nebuvo jokio susitarimo. Antruoju atveju jie susidraugavo ir pradėjo gyventi santarvėje.)

6. Grafinis pasiūlymo vaizdavimas Pasiūlymo analizė

Automobilis juda.

– Ką reiškia pirmasis sakinio žodis? (Prekė.)

– Objektą žymintys žodžiai vaizduojami viena linija.

– Ką reiškia antrasis žodis? (veiksmas).

– Veiksmą žymintys žodžiai vaizduojami dviem linijomis.

Logopedas duoda grafinis vaizdas kilimų pasiūlymai.

– Sakinio pradžią rodysime kampučiu, o pabaigą – tašku.

– Kampas žymi sakinio pradžią. Ir taškas žymi sakinio pabaigą. Taškas mums rodo, kad bausmė baigėsi. Kai rašote sakinį, pabaigoje turite įdėti tašką.

– Kaip parodysime sakinio pradžią? (Kampas.)

– Kaip parodysime sakinio pabaigą? (Taškas.)

Logopedė siūlo sudaryti dviejų žodžių sakinį ir ant lentelių pasidaryti sakinių schemas.

Pavyzdys: laivas plaukia. Lėktuvas skrenda.

Kas plūduriuoja? Kas skraido? ir kt.

7. Pratimas „Sulenkite automobilį“

8. Pratimas „Pasirink žodį“

- Vaikinai, aš jums užduosiu klausimą, o jūs atsakysite paveikslėlių pagalba.

Ką veikia autobusas? Ką veikia sunkvežimis?

Ką veikia tramvajus? Ką veikia garlaivis?

Logopedas duoda vaikams korteles, kad nustatytų skiemenų skaičių žodyje. Tada jis išdalina mažus paveikslėlius, vaizduojančius transportą, ir paprašo vaikų nustatyti šių žodžių skiemenų skaičių.

10. Darbas sąsiuviniuose

Vaikai diktuodami rašo sakinį, tada skaito sakinius.

11. Medžiagos tvirtinimas

Logopedas lentoje nubraižo dviejų žodžių sakinio schemą.

Kas rodoma? (Pasiūlymas.)

– Kaip atspėjote, kad ši diagrama reiškia pasiūlymą? (Sakinio pradžia rodoma kampu, o sakinio pabaiga – tašku.)

– Ką reiškia pirmasis ir antrasis šio sakinio žodžiai (Objektas, objekto veiksmas.)

III. Pamokos santrauka.

– Ko naujo išmokote klasėje?

– Ką išmokome atskirti?

– Kas jums padėjo rengiant pasiūlymus?

– Kas jums labiausiai patiko pamokoje?