Žemė yra mūsų bendri namai. Pamokos santrauka „Žemė – mūsų bendri namai“

Larisa Afanasjevna Žmuidetskaja

Integruotos pamokos santrauka

« Žemė yra mūsų bendras namas » parengiamojoje grupėje

Zhmuidetskaya L. A. MDOBU "Chernorechensky DSKV". 2017 m. balandžio mėn

Tikslas: suformuoti savęs kaip planetos gyventojo sampratą Žemė ir suprasti, kad reikia saugoti aplinką.

Užduotys:

Švietimo: išmokyti suvokti kiekvienos gyvos būtybės originalumą ir unikalumą Žemė; mokyti vaikus daryti išvadas, analizuoti,

praktikuokite daiktavardžių būdvardžių atranką, bendrų teiginių konstravimą pagal savo išvadas

nustatyti žmonių elgesio gamtoje taisykles; Suaktyvinti kalba: gaublys, planeta Žemė, rezervatas, žemė, gyvoji ir negyvoji gamta.

Vystantis: - vystosi vaikams pažintinis susidomėjimas gamtai, įtvirtinti sampratą, kad mes, žmonės, esame gamtos dalis, kuri skirta gyvų objektų augimui ir vystymuisi būtina: vanduo, saulė, oras. Ugdykite vaizduotę vaizduotės mąstymas, dėmesys, rankų ir akių koordinacija. Tobulėti estetiniai jausmai (spalvos, kompozicijos).

Švietimo: Įskiepyti vaikams norą saugoti savo gimtojo krašto gamtą.

Preliminarus darbas

Pristatymo peržiūra "Planeta - Žemė» , iliustracijos iš albumo apie gamtą, didaktiniai žaidimai, mįslių uždavimas, eilėraščių, patarlių mokėjimas mintinai, skaitymas grožinė literatūra apie gamtą.

Medžiaga:

Iliustruotos medžiagos parinkimas temai; teminis Power Point pristatymas; spalvoti pieštukai, vaško kreidelės, dažai.

Įžanginė dalis: - Atspėk mįslė: NSO skrenda pas kaimyną

Iš Andromedos žvaigždyno, jame kaip vilkas iš nuobodulio kaukia pikta žalia /Humanoidas/.

Mokytojas: Piktas humanoidas, kuris turėjo Bloga nuotaika Jis užkerėjo draugus ir išsiuntė laišką.

„Sveiki, vaikinai iš planetos Žemė, jums rašo gyventojas tolima planeta. Mano planetoje nėra gyvūnų, paukščių, medžių, gėlių ir visa mano planeta yra pilkai ruda, bet aš vis tiek myliu savo planetą. Girdėjau, kad jūsų planetoje yra medžių, gyvūnų, paukščių ir labai gražių gėlių ir daug daugiau. Prašau papasakok ir nupiešk man nuotraukas apie tai, kas yra tavo planetoje, tada aš užbursiu savo draugus. Lauksiu jūsų laiško su piešiniais“.

Na, vaikinai, kaip mes išgelbėsime tolimos planetos gyventojus nuo piktojo humanoido?

Pagrindinė dalis:

Mokytojas: Vaikinai, kiekvienas žmogus turi savo namus. Ir kiekvienas gyvūnas turi savo namus, o vabzdžiai, gėlės, medžiai – savo namus.

Vaikinai, kaip galime vadinti savo bendras namas? (Žemė) .

Auklėtojas: Senais laikais mūsų protėviai žemės motina, paskambino slaugytoja ir kalbėjosi: « Žemė mėgsta globą. Pamaitink mane Žemė – ji tave pamaitins. Be meistro Našlaičių Žemė

Kodėl jie taip pasakė? /vaikų samprotavimai/

Kas atsitiktų, jei mūsų Žemė ar nėra medžių ir gėlių? (Gyvūnai ir žmonės mirs.)

Žemė Mūsų taip pat gausu laukinės gamtos. Gyvūnų pasaulis labai įvairus.

Didaktinis žaidimas „Pavadink vienu žodžiu“.

Vabalas, drugelis, skruzdėlė, laumžirgis. (Vabzdžiai.)

Karosai, jūrų lydekos, ešeriai, menkės. (Žuvis.)

Balandėlis, bukas, zylė, genys. (Paukščiai.)

Vilkas, dramblys, šuo, briedis. (Gyvūnai.)

Kur gyvena gyvūnai? (Sausumoje - miške, lauke, kalnuose, smėlyje, viduje žemė, upėje, rezervuarų dugne, šalia žmogaus.)

Taip, vaikinai ir visi gyvūnai yra naudingi ir reikalingi Žemė.

Paukščiai naikina miškų ir laukų kenkėjus. Gyvūnai mus maitina.

Kas teisingiau – gyvūnų gyvenimas gamtoje ar nelaisvėje?

Gyvūnai turi gyventi gamtoje, jie yra prisitaikę gyventi tokiomis sąlygomis, kuriose jie gimė. Neįmanoma laikyti gyvūnų nelaisvėje, tai tolygu žmogaus įkišimui į narvą. Naminiai gyvūnai prisitaikė gyventi šalia žmonių.

Fizminutka: « Bendras namas» V. Orlovos eilėraštis

Gyvename po vienu bendru mėlynu stogu. / vaikai stovi dideliame rate

Namas po mėlynu stogu /rodo namą virš galvos/

Ir erdvūs, ir dideli /rankos išskėstos į šonus/

Namas sukasi šalia saulės / sukasi aplink save /

Kad ten būtų šilta /šok į vietą/

Kad kiekvienas langas būtų apšviestas / jie savo rankomis apibūdina apskritimą /

Kad galėtume gyventi pasaulyje neišsigąsdami, negrasindami /uždenkite veidą delnais/

Kaip geri kaimynai ar geri draugai/apkabinimai/

Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų planetą – mūsų bendras namas, tu gali daug ką gražūs žodžiai pasirinkite aprašydami mūsų Žemė. Sustokime ratu ir išsirinkime žodžius, kas mūsų Žemė. / Perduodami kamuolį vaikai įvardija būdvardį - gražus, žalias ir pan.

Mokytojas: Mūsų planeta tikrai labai graži. Net nenoriu pagalvoti, kad šis grožis gali išnykti amžiams. Ar manote, kad žmonės gali pakenkti mūsų planetai? /vaikų atsakymai/.

Mokytojas: Vaikinai, esu tikras, kad jūs neleisite tam įvykti ir dabar bei ateityje darysite viską, kad mūsų planeta išliktų gražiais ir klestinčiais namais.

Vaikinai, kaip jūs ir aš galime padėti mūsų planetai išlikti gražiai ir dosniai, kaip galime išsaugoti jos gyvybę? /vaikų atsakymai/

Auklėtojas: Gerai, tu daug žinai apie tai, kas gyvena ir kas auga ant mūsų Žemė.

O dabar paruošime įvairius brėžinius Humanoidui.

Kūrybinis vaikų darbas.

Baigiamoji dalis:

Pabaigoje klases vaikai žiūri į savo darbus.

Mokytojas: Manau, humanoidui labai patiks tavo piešiniai. Jūs pavaizdavote grožį Žemė ir jis išlaisvins savo draugus, o pats taps malonesnis. Mokytojas įvertina vaikų darbą klasė.

Vaikai, rūpinkitės mūsų namais - Žemė! Žmogus labai priklausomas nuo gamtos, todėl ją reikia saugoti!

Nuorodos: E. L. Koščejeva, L. A. Khamidullina, V. V. Prokhorova „Kelionės į gamtos pasaulį“, Maskva, 2009 m.

L. M. Potapova „Vaikams apie gamtą – ekologija žaidimuose“, Jaroslavlis, 2000 m.

M. H. Levitmanas "Ekologija - daiktas: įdomu ar ne?, Sankt Peterburgas "sąjunga", 2001.

T. A. Šoryginas „Žalios pasakos. Ekologija vaikams“, Maskva, 2002 m.

T. A. Šoryginas "Kokie yra metų mėnesiai?" Maskva, 2008 m.

L. P. Molodova „Pokalbiai su vaikais apie moralę ir ekologiją“, Minskas, 2002 m.



Publikacijos šia tema:

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka „Žemė – mūsų bendri namai“. Parengiamoji grupė Edukacinė sritis: Kognityvinis vystymasis. Programos turinys: - Edukacinis: 1. Išplėskite vaikų supratimą apie planetą.

GCD santrauka vidurinei grupei „Žemė yra mūsų bendri namai!„Žemė – mūsų bendri namai“ ikimokyklinio ugdymo įstaigoje Aktualumas Planeta Žemė – mūsų bendri namai, kiekvienas joje gyvenantis žmogus turi su jais elgtis rūpestingai ir pagarbiai.

OOD apie pažinimo ir kalbos raidą santrauka "Žemė yra mūsų bendri namai!" Tikslas: sudaryti sąlygas formuotis vaikų idėjoms apie Žemės planetą. Ugdymo sričių integracija: „Pažinimo raida“,.

„Žemė yra mūsų bendri namai“. Pamokos kompensacinėje grupėje, ruošiantis mokyklai, santrauka„Žemė – mūsų bendri namai“ Pamokos tikslai: Koregavimo ir auklėjimo: 1. Vaikų minties, kad Žemė yra mūsų, išaiškinimas ir išplėtimas.

Žmogui dar nelemta suprasti, kad Žemė yra unikalus Visatos kūrinys, kad tai planeta, kosmose skraidanti milžinišku greičiu, skriejanti jai suteikta trajektorija, planeta, kuri gyvena ir veikia pagal visatos dėsnius ir yra mūsų bendri namai. Žmogus, paprastas žmogus sėdėdamas savo bute, savo ramiame, jaukiame bute, vargu ar, tiksliau, niekada negalės suprasti, įsivaizduoti ir įvertinti šio Stebuklo! Jis tiesiog atsitvėrė nuo Žemės dirbtinai sukurtu pasauliu, nuo visų problemų pasislėpė už klestėjimo sienos.
Pajusti ir suprasti, kad Žemė yra didžiulė ir galinga, kad jos, kaip planetos, jėgos yra didingos, žmogus, o tiksliau žmogus, toks mažas ir nereikšmingas savo dydžiu ir jėga, gali tik vienoje vietoje - kalnuose - didžiuliai kalnai, kylantys į dangų, savo kriokliais numetantys milijonus litrų vandens. Tik gamtoje – nekaltoje ir nepaliestoje, neįveikiamoje jos miškuose, kalnuose ir pelkėse – jis gali suvokti trapumą. žmogaus gyvenimą ir jos visiška priklausomybė nuo pasaulinių planetinių įvykių.
Šiais laikais daug kalbama apie ekologiją ir aplinkosaugos problemas, tačiau iš tikrųjų daroma labai mažai. Kviesti žmogų gelbėti Žemę – jo namus nuo sunaikinimo, kartais atrodo taip neįmanoma, kaip neįmanoma įsivaizduoti barbaro, pagarbiai sustingusio priešais didžiojo Romos skulptoriaus marmurinę statulą ir jos nesulaužantį.
Ir atrodo, kad prieš kviečiant žmogų į tai – išsaugoti savo Namus, jis turi suvokti ir priimti mintį, kiek Žmogus priklauso nuo planetos – savo Namų – būklės. Jam būtina pajusti, patirti savo kailiu, kad „Disharmonija namuose, o žmogus nemato ramaus gyvenimo!
Kreipiuosi į Žemę žodžiais, kurie galėtų tapti savotišku kiekvieno žmogaus kredo, žodžiais, kurie parodo jo požiūrį į ją: „Gyvenk planeta! Gyvenk mano namuose! Gyvenk planetoje ir klestėk, gyvenk ir duok man jėgų gyventi su tavimi!
Juk mūsų planeta yra gyvoji sistema- Tai kosminis kūnas. Nenoriu sakyti žodžio „organizmas“, jis menkina planetos esmę, neleidžia suprasti jos egzistavimo gylio, galios ir globalumo. Planeta – mūsų Namai – sugeria ir išleidžia (kosmoso energiją), gimdo ir naikina (gyvus organizmus ir visus kūnus), ji mums yra be galo didelė ir be galo maža Visatos erdvėje. Ji mums parodo savo beprotišką galią ir nereikšmingumą prieš daugybę žvaigždžių pieno kelias. Tai atšiaurus vienišiems keliautojams ir toks neapsaugotas nuo asteroidų.
Raginu gerbti ją kaip savo Mamą ir jos neišduoti!
Ji turi būti giriama ir mylima!
Turime laikytis principų ir įsakymų:
- Pirmiausia mylėk, tada žinok!
- Pirmiausia atpažinkite didybę ir galią ir niekada nedrįskite sunaikinti jo šarvų, dalių ir konstrukcijų.
– Saikingai naudokitės jos turtais ir paskirstykite viską po lygiai tarp mūsų – žmonių.
Žemė yra mūsų motina – savo esme: cheminė, fizinė ir biologinė. Mūsų prieglobstis Visatoje, mūsų Namai – kovojantys su mumis ir už mus, gelbėjantys ir dovanojantys, priimantys mūsų mirtinguosius kūnus gyvenimo pabaigoje. Tai mūsų namai!!!
Palaimink Žemę – tėvynę, motiną ir namus! Išsaugokite jį šimtmečius ir milijonus metų!
Žemė...Ji tyli ir nematoma žmonėms, pasislėpusiems savo miestų mažose dėžėse, bet garsiai rėkianti per tornadus ir cunamius, drebinanti jos paviršių nuo žemės drebėjimų ir išsiveržusių ugnikalnių, perspėjanti apie skausmą, kenčianti nuo bombų sprogimų ir išbandymų, iš pasityčiojimo tai podirvis, pažemintas nereikšmingų pretendentų į jos turtą paniekos.
Kreipiuosi į jus, žmonės!
Atsiimkite savo namus ir jau nustokite juos naikinti!
Atrask save savo namuose!
Juk pirmiausia buvo Žemė! ir tik tada... atėjo Žmogus!

savivaldybės valstybinė ikimokyklinė įstaiga ugdymo įstaiga darželis Nr. 4 „Firefly“, Chistoozernoe kaimas, Novosibirsko sritis

Pasak FCCM, „Žemė yra mūsų bendri namai“.

Pedagogas: Anuchina Olga Vladimirovna

Tikslas: išplėsti supratimą apie tai Žemė – bendra visų žmonių ir visų gyvų būtybių, gyvenančių šalia žmogaus, namai;

Užduotys:

Ugdykite norą rūpintis savo bendras namai kaip sąlyga išsaugoti žmonijos ir visų natūralių gyventojų gyvybę;

Įtvirtinti sampratą, kad mes – žmonės – esame gamtos dalis, kad gyviems objektams augti reikalingi tie patys dalykai: vanduo, saulė, oras;

Ugdykite atsakingą ir rūpestingą požiūrį į supantį pasaulį ir gimtąją gamtą.

Preliminarus darbas: žiūriu į albumo iliustracijas „Rūpinkis gyvaisiais“, didaktiniai žaidimai, mįslių uždavimas, patarlių mintis, grožinės literatūros apie gamtą skaitymas.

Medžiagos ir įranga: diskas su Čaikovskio muzika, kamuolys, simbolinis vaizdas (žmonės, gyvūnai, žuvys, paukščiai, vabzdžiai, augalai, saulė, oras, vanduo, pasaulio žemėlapis, gaublys, eilėraščiai, mįslės, medaliai "Jaunasis ekologas", galvosūkiai "Jūros žmonės", kortelės iš albumo „Rūpinkis gyvaisiais“, žalieji kaklaraiščiai, rašikliai su žalia pasta

Žodyno darbas: gaublys, planeta Žemė, rezervatas, žemė, gyvoji ir negyvoji gamta.

1. Įvadinė dalis.

Skamba I. N. Čaikovskio muzika "Metų laikai". Vaikai sėdi ant kėdžių.

Klausimas: Aš siūlau jums eiti į gamtos pasaulį. Kaip manote, kas tai yra?

D: Tai gyvūnai, žuvys, paukščiai, vabzdžiai, augalai.

K: Šis pasaulis toks įvairus ir unikalus. O dabar žaisime žaidimą, „Gyvoji ir negyvoji gamta“.

Vaikai sustoja ratu ir paeiliui perduoda kamuolį, vardydami gyvosios ir negyvosios gamtos objektus.

Kl.: Kiekvienas žmogus turi savo namus, o kiekvienas gyvūnas – savo namus. O vabzdžiai, gėlės ir medžiai turi namus (išdėlioju simbolius lentoje). Ką galime pavadinti savo bendras namas? (Aš paskelbiu pasaulio žemėlapį).

D: Žemė.

In: Mūsų bendri namai yra planeta Žemė kuri sukasi aplink saulę. (aš paimu gaublį) kas tai?

D: Tai yra gaublys.

Klausimas: Žemės rutulys yra mūsų planetos modelis Žemė. Žemės rutulį išrado ir pagamino žmonės. Žvelgdami į ją, galime daug sužinoti apie mūsų planetą: pavyzdžiui, kokios formos Žemė?

D: Jis apvalus, kaip kamuolys.

Kl .: Kokios spalvos yra žemė pasaulyje?

D: ruda, šviesiai ruda, geltona, žalia.

K: Ar mūsų planetoje yra daug vandens?

D: Vandens yra daugiau nei žemės.

Kl .: Kokia spalva ji nurodyta ant gaublio?

D: vanduo nurodytas mėlyna, šviesiai mėlyna spalva.

Klausimas: Mūsų planeta yra pati gražiausia iš visų planetų. Kokias dar planetas žinai?

D: Venera, Marsas, Jupiteris ir kt.

Kl.: Šiose planetose nėra gyvybės, nes nėra oro ir vandens. Žemė yra bendra nuostabūs namai visiems žmonėms, gyvūnams ir paukščiams. Paklausykite, kokius gražius eilėraščius parašė poetas Ivanas Daineko. Ir jie skaitys mums eilėraščius: Egor Zh., Alisa, Egor M. (vaikai skaito poeziją)

2. Pagrindinė dalis

K: Gamta yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime. Juk be grožio ir nuostabios nuotaikos žmogui tai suteikia kažką, be ko gyvenimas neįmanomas. Ir ką tiksliai - mįslės jums pasakys:

Tai ne ugnis, bet skaudžiai dega.

Ne kepėjas, o kepėjas.

D: Saulė

Mokytojas pakabina simbolius. Ar gali žmogus gyventi be saulės šviesos ir šilumos?

D: Ne

K: Kodėl?

Vaikų atsakymai.

: Per nosį patenka į krūtinę

Ir grįžimas jau pakeliui.

Jis nematomas ir dar

Mes negalime gyventi be jo.

Vaikai. Oras

Klausimas: Ar galime gyventi be oro?

D: Ne

K: Kodėl?

Vaikai: Oras reikalingas kvėpavimui, žmogus gali gyventi kelias dienas be maisto, be vandens, bet be oro – vos kelias minutes.

Mokytojas pakabina tuščią popieriaus lapą.

K: Kodėl nuotraukoje nieko nėra?

D: Nes oras nematomas.

B: Oro korpusas Žemė kaip antklodė. Ji saugo Žemė nuo stipraus šildymo ir vėsinimo.

Kita mįslė:

Jie mane geria, išlieja,

Visiems manęs reikia, kas aš esu?

D: Vanduo

Klausimas: Taip, vanduo šiandien yra toks įprastas ir pažįstamas visiems. Ar galime gyventi be vandens? Kodėl?

Vaikų atsakymai

Klausimas: Be vandens neįmanoma egzistuoti visiems gyviems dalykams:

Kur tik bėga vanduo

Žydi Žemė, šalis žydi...

Štai ką gamta suteikia visam gyvam gyvenimui: orui, saulei, vandeniui. Šiandien aplinkui grynas oras, šviečia saulė, tuoj ims čiurlenti upeliai.

K: Kokius sezonus žinote? O koks dabar metų laikas?

D: Žiema, pavasaris, vasara, ruduo. O dabar žiema.

B: Taip, vaikai. Žiema. Siūlau atsipalaiduoti ir žaisti:

Pirštų žaidimas "užšalimas"

Pas mus atėjo šaltis. Delnais plakame kelius, vaizduodami žingsnius

Peršti skruostus, peršti nosį. Suspauskite skruostus ir nosį

Mojuokim rankomis, Numosim rankomis

Šokime savo kojomis

Vienas-du-trys, vienas-du-trys, mėgdžiokite judesį lipdydami

Gaminsime sniego gniūžtes.

Vienas-du-trys-keturi-penki, suspauskite pirštus

Suglauskime pirštus.

Eik šalin, pilkas šerkšnas, pamojink ranka

Taip su pasišiaušusia barzda! Uždėkite riešus ant smakro ir judinkite pirštus.

Kūno kultūros minutė

Žuvys linksminasi

Į švarų šiltą vandenį

Jie susitrauks ir susitrauks

Jie palaidos save smėlyje.

(vaikai daro judesius ant kilimo, kartokite 2-3 kartus)

B: Gerai padaryta! Mes pailsėjome, dabar galime judėti toliau. Kaip manote, ar žmogus gali gyventi vienas? Žemė, be gyvūnų, paukščių, vabzdžių, augalų, medžių? Žinoma, kad ne. Žmogus gyvena gamtoje, jo gyvenimas priklauso nuo gamtos. Kaip manote, ar gamtos grožis priklauso nuo žmogaus?

D: Priklauso, nes žmonės sodina miškus, saugo gyvūnus, lesina paukščius, valo upes ir t.t.

K: Ar žmogus visada padeda gamtai? Ar jis gali sunaikinti gamtą? Kaip?

D: Žmogus teršia upes, iškerta miškus, gaudo gyvūnus, paukščius, žuvis, teršia orą ir t.t.

Klausimas: Žmonės gali padidinti gamtą arba sunaikinti tai, kas lieka. Žmonijos istorijoje yra daug pavyzdžių, kai žmogus, neatsižvelgdamas į gamtos dėsnius, padarė didelę žalą gyvūnui ir flora. Bet žmogus gali ištaisyti savo klaidas, o draustiniai mūsų šalyje sukurti. Kas yra rezervas? Tai vieta, kur yra žolelių, gėlių, uogų, grybų. medžiai, paukščiai, žuvys yra saugomi valstybės. Vieta, kur gamta turi teisę gyventi pagal savo įstatymus. Tai salos, gelbstinčios gamtą nuo žmonių. Tai mūsų turtas, kuriuo gali didžiuotis kiekvienas. Ką draudžiama daryti draustinyje?

D: Draudžiama skinti gėles, uogas, žvejoti, medžioti gyvūnus.

P: Ką tau leidžiama veikti rezervate?

D: Leidžiama pakvėpuoti grynu oru, vykti į ekskursijas, susipažinti ir pasigrožėti saugomų vietų grožiu ir turtingumu, pasivaikščioti takais.

In: Man on Žemė- protingiausias ir stipriausias padaras ir turi siųsti visas savo žinias ir įgūdžius gamtos apsaugai ir apsaugai mūsų planetoje.

Aš žiūriu į Žemės rutulį - į Žemės rutulį,

Ir staiga jis tarsi gyvas atsiduso,

O žemynai man šnabžda:

„Tu bėk, pasirūpink mumis!.

Giraitės ir miškai sunerimę,

Rasa ant žolės kaip ašara,

Ir šaltiniai tyliai klausia:

„Rūpinkis mumis, rūpinkis mumis!.

Elnias sustabdė bėgimą:

„Būk žmogus, žmogus.

Mes tikime tavimi - nemeluok,

Rūpinkis mumis, rūpinkis mumis!

Žiūriu į Žemės rutulį,

Toks gražus ir brangus,

O lūpos šnabžda: „Išsaugosiu!

Aš tave išgelbėsiu, aš tave išgelbėsiu!

Klausimas: Norėdami išsaugoti mūsų planetą Žemė, jūs turite būti protingi ir malonūs. Dabar dar kartą prisiminkime, kokias elgesio gamtoje taisykles žinome (vaikų atsakymai).

Klausimas: Mes taip pat žinome daug patarlių apie gamtą, papasakokime jas. (vaikai sako patarles).

Klausimas: Vaikai! Užduotys išdėliotos ant stalų. Dirbsime pagal pogrupius(kiekvienas 5 žmonės). Kiekvienas pogrupiai turės savo užduotį: 1 stalas - renka galvosūkius "Jūros žmonės"; 2 lentelė – kortas išdėstykite pagal metų laikus; 3 lentelė – paveikslėlių rūšiavimas pagal tipą (gyvūnai, paukščiai, žuvys ir kt.); 4 lentelė – išdėliokite paveikslėlius „Gyvoji ir negyvoji gamta“.

Gerai padaryta, vaikinai! Užduotį atlikote. SVEIKINAME!

Pažaiskime dar?

D: Taip, padarykime tai!

Žaidimas Gėlė – septynios gėlės

Vaikai stovi ratu. Mokytojas rankose turi padėklą su žiedlapiais. Vaikinai, perduokite kamuolį pagal muziką. Kai muzika nutrūksta, vaikas, kuris vis dar turi kamuolį rankose, paima vieną žiedlapį nuo padėklo ir atsako į klausimą.

3. Baigiamoji dalis

K: Šiandien nusprendžiau tau skirti „Jaunieji gamtos draugai“ Gamtos draugas yra ją saugantis ir saugantis žmogus. Dovanoju medalius "Jaunasis ekologas". Ar manote, kad būsite tikri gamtos draugai? Ką dėl to padarysite? (vaikų atsakymai) Kas tau šiandien labiausiai įsiminė? klases? (vaikų atsakymai). Ką darysite, jei pamatysite, kad draugai ar kaimynai gėlyne skina gėles, meta šiukšles, laužo šakas? (vaikų atsakymai) Gerai padaryta vaikinai. O mūsų šūkis bus: Rūpinkitės savo planeta – juk kitos pasaulyje nėra!

Ačiū! Šiandien turėjome gerą treniruotę! Tikiuosi šiandien klasė, tau patiko!

Tikslas: Atskleisti kai kurias aplinkosaugos problemas, kylančias mūsų planetoje, mūsų šalyje, suteikti žinių aplinkos modelius užkirsti kelią visai gyvybei Žemėje išnykti.

Užduotys:

Edukacinis – mokinių žinių apie aplinkosaugos problemas apibendrinimas, gebėjimas paaiškinti pažeidimų priežastis.

Lavinamoji – mąstymo ir pažintinės veiklos ugdymas.

Ugdomasis – rūpestingo požiūrio į gamtą ir meilės Tėvynei puoselėjimas.

Įranga: pristatymas tema, video „Žemės ekologija“

Pamokos planas:

  1. Organizacinis momentas.
  2. Žiūrėkite vaizdo įrašą „Žemė – mūsų namai“
  3. Apibendrinimas.
  4. Pamokos santrauka. Atspindys.

Pamokos eiga:

  1. Organizacinis momentas.
  2. Praneškite apie pamokos temą. Tikslų ir uždavinių nustatymas.

– Jei atspėsite mįslę ir tada, manau, suprasite, apie ką šiandien kalbėsime.

Nėra pradžios, nėra pabaigos

Nėra pakaušio, nėra veido.

Bet visi žino: ir jauni, ir seni,

Kad ji yra didžiulis kamuolys. (Žemė)

– Taigi, mūsų pamokos tema „Žemė – mūsų bendri namai!

Šiandien kalbėsime apie mūsų planetos Žemės prigimtį, apie tai, kaip apsaugoti visą gyvybę Žemėje.

  1. Pokalbis apie aplinkos taršą.

- Aš kalbu apie

Kad visa Žemė yra mūsų bendri namai,

Mūsų geri namai, erdvūs namai,

Mes visi jame gyvename nuo gimimo.

Žemė nemiega, ir kiekvieną dieną

Žiūri į savo vaikų akis.

– Kodėl, jūsų manymu, planeta Žemė yra mūsų bendri namai? (Žemė yra žmonių ir gyvūnų namai, nes mes joje gyvename.)

– Vaikinai, kokią jūs įsivaizduojate mūsų planetą, kuo ji turtinga? (Žemė turtinga savo gamta: miškai, pievos, jūros, upės...)

– Ar graži mūsų planetos gamta? Kaip? (vaikų atsakymai). Planeta Žemė, kurioje mes gyvename, yra didžiulė ir graži! Visada malonu pavasarį klausytis paukščių čiulbėjimo, auštant matyti saulės spindulius, žiūrėti, kaip žiemą krenta pirmosios snaigės...

Ar galime sakyti, kad žmogus ir gamta yra viena? (vaikų įrodymai).

Išvada: žmogus yra viso aplinkinio pasaulio dalis. Ir gamta tapo mūsų namais, o mes joje tapome šeimininkais.

– Turbūt nėra tokio žmogaus, kuriam likimas visiškai nesijaudintų supančią gamtą. Ekologinė krizė, keliantis grėsmę mūsų planetai, verčia susimąstyti apie šią problemą.

– Kokias aplinkosaugos problemas galite įvardyti? (vaikų atsakymai)

  • upių ir ežerų tarša;
  • miškų naikinimas;
  • oro tarša;
  • šiukšlių kaupimasis;
  • apsinuodijimas dirvožemiu;
  • geriamojo vandens trūkumas;
  • kai kurių augalų ir gyvūnų rūšių išnykimas nuo Žemės paviršiaus.

Mes jau seniai gyvename su mintimi, kad gamta yra amžina, begalinė, neišsemiama, dosni ir visada apipildys žmones nemokamomis dovanomis. Tačiau kartais ir suaugusieji, ir vaikai jos atžvilgiu elgiasi neapgalvotai.

Deja, ne visi nori išsaugoti Žemės planetą.

– Kasmet nuo aplinkos taršos miršta 8 tūkst.

Kiekvienais metais vienas planetos gyventojas išmeta tūkstantį kilogramų šiukšlių. Taigi jis teršia orą ir gruntinius vandenis.

80% visų ligų perduodama geriant užterštą vandenį – nuo ​​to miršta 25 mln.

– Skaičiuojama, kad iki 2040 metų nuo virš mūsų planetos tvyrančio smogo mirs 8 milijonai žmonių.

- Vyras pasiekė jūrą. Iki pat horizonto jūra nusėta juodais mazuto gabalėliais, prilygstančiais žirnio ir net bulvės dydžiu. Vandenyno gyventojai miršta. Tačiau žmonės nekreipia dėmesio į grožį.

– Karštose šalyse nyksta nuostabūs miškai. Tai vienas iš gamtos stebuklų. Čia gyvena daugiau nei pusė Žemėje esančių gyvūnų, augalų ir grybų. Žmonės naikina miškus dėl medienos, kad nutiestų kelius, artų laukus.

Kasdien nuo pjūklo miršta 5 milijonai medžių.

– Žmonės Žemėje yra skirtingi – geri ir blogi, dėmesingi ir nedėmesingi, rūpestingi ir abejingi, savanaudiški ir dosnūs. Tai, ką žmonės padarė gamtai, yra baisu! Kas mes be gamtos? Be oro? Be vandens, paukščių čiulbėjimo, pievų kvapo, lapų ošimo? Ir visa tai gamta suteikia žmonėms. Viskas, ką turime padaryti, tai elgtis su ja rūpestingai ir maloniai.

  1. Žiūrėkite vaizdo įrašą „Žemės ekologija“
  2. Žaidimas „Jei aš ateisiu į mišką“.

– Esame įpratę manyti, kad gamta yra visagalė, pamiršdami, kad ji trapi ir pažeidžiama. Dažnai vaikščiodami miške, degindamiesi paplūdimyje, paliekame neužgesintą laužą, metame šiukšles, triukšmaujame ir visai negalvojame, kad atvykome aplankyti gamtos, o lankantis reikia elgtis kultūringai. .

Dabar patikrinsime, ar žinote elgesio miške taisykles.

Norėdami tai padaryti, žaisime su jumis žaidimą „Jei aš ateisiu į mišką“. Aš pasakysiu savo veiksmus, o jūs atsakysite, jei elgiuosi gerai, sakome taip, jei blogai, tai visi kartu sakome „ne“!

Jei ateisiu į mišką

Ir išsirinkti ramunėlę? (Ne)

Jei valgau pyragą

Ir išmesti popierių? (Ne)

Jei duonos gabalėlis

Ar paliksiu ant kelmo? (Taip)

Jei pririšu šaką,

Ar man uždėti kaištį? (Taip)

Jei uždegsiu ugnį,

Ar aš jo neišleisiu? (ne)

Jei per daug susipainiosiu

Ir aš pamiršau jį pašalinti, (ne)

Jei išnešiu šiukšles,

Ar palaidosiu stiklainį? (Taip)

Aš myliu savo prigimtį

Aš jai padedu! (Taip)

  1. Pokalbis apie floros ir faunos naikinimą.

Prieš keletą metų jie nusprendė išnaikinti vilkus, kad nepakenktų gyvuliams.

– Vilkai buvo naikinami, o sergančių laukinių gyvūnų skaičius išaugo 15 kartų. Vilkų taip pat negalima naikinti, nes jie yra miško tvarkdariai!

– Kartą Kinijoje jie nusprendė sunaikinti žvirblius, nes jie laukuose pešė grūdus. Žvirbliai buvo nužudyti, atsirado amarų ir vabzdžių, buvo sunaikinti laukai.

– Vienoje saloje jie nusprendė sunaikinti uodus. Buvo naudojami pesticidai.

Uodai nugaišo, o kitiems gyvūnams nebeliko ką valgyti.

Gamtoje kiekvienas yra svarbus! Viskas susiję.

- Vaikinai, kas žino, kas yra Raudonoji gamtos knyga? (vaikų atsakymai )

Teisingai – taip knyga, kurioje užfiksuotos retos augalų ir gyvūnų rūšys. Raudona spalva yra pavojaus, draudimo signalas, suprantamas žmonėms visame pasaulyje. Ypač atidžiai reikia saugoti į šią knygą įtrauktus gamtos atstovus. Juk visi šie gyventojai atneša žmonėms didelę naudą.

Per metus pelėda sunaikina apie 1000 graužikų. Jei manysime, kad kiekviena pelė per metus gali suvalgyti vieną kilogramą grūdų, tai viena pelėda sutaupys toną duonos per metus!

Gegutė turi nepaprastą apetitą: per valandą gali suėsti šimtą vikšrų. Jei miške atsiranda daug vabzdžių kenkėjų, jis susidoroja su jais per kelias dienas.

- Per vasarą kregždė sugauna nuo pusės milijono iki milijono visokių uodų, dygliuočių ir amarų.

– Rupūžės naikina ne tik kenksmingus vabzdžius, bet ir šliužus, o tai pavojingiausi laukų ir daržų priešai.

Šikšnosparniai išvalo vietą nuo maliariją nešiojančių uodų. Per valandą nakties medžioklės šikšnosparnis gali sugauti ir suėsti 160-170 uodų.

– Jeigu žmogus visada saugotų tai, kas jį supa, galbūt žemėje vis tiek gyventų tie gyvūnai ir augalai, kurių daugiau nebepamatysime – juk žmonės juos sunaikino.

Tačiau saugoti reikia ne tik retas ir nykstančias rūšis. Visiems Žemėje aptinkamiems gyvūnams, paukščiams, vabzdžiams, taip pat augalams reikia apsaugos.

- Pažiūrėk, kiek čia gėlių. Ar jūs, vaikinai, juos pažįstate?

Atspėk, kokia tai gėlė.

Mįslės:

1. Rugiai rugia lauke.

Ten, rugiuose, rasite gėlę.
Ryškiai mėlyna ir pūkuota,
Tik gaila, kad nekvepia.

(Knapweed)

2. Mėlynas varpas kabo,

Niekada neskamba.

(Varpas)

  1. Ši gėlė yra mėlyna
    Primena tau ir man

Apie dangų – tyrą, tyrą,
Ir švytinti saulė.

(Neužmiršk manęs)

4. Pavasarį jie nuvalo sniegą

Tiek pušies spygliai, tiek negyva mediena.

Ir pirmasis pasirodo

Atšildytoje vietoje... (Snieguolė)

  1. Išaugo iš svogūno

Bet maistui tai netinka.

Ant šviesaus stiklo

Gėlė panaši. (Tulpė)

  1. Ant popieriaus lapelių šen bei ten

Purpuriniai fejerverkai.

Tai šilta gegužės diena

Žydi... (Alyva)

  1. Pievoje ir lauke

Susitinkame su juo

Žiedlapiai balti

Mes tuo tikimės

Šerdis geltona

Prie gėlės

Kaip maža saulės šviesa

Įlipau į jį. (ramunėlių)

  1. Aš esu pūkuotas kamuolys

Aš baltuoju švariame lauke,

Ir pūtė vėjelis -

Lieka stiebas. (Kiaulpienė)

  1. Apibendrinimas.

– Gamta turi žmonėms puiki vertė, juk tai mūsų bendri namai ir tik patys žmonės gali ištaisyti savo klaidas. Ką daryti, kad nesugadintume savo namų ir tausotume gamtą? (vaikų atsakymai)

  1. Negaudyk laukinių gyvūnų ir vežk juos namo.
  2. Nelaužykite medžių ir krūmų šakų.
  3. Nerinkite gėlių gamtoje.
  4. Negaudyti drugelių, kamanių, laumžirgių ir kitų vabzdžių.
  5. Nežudyk varlių ir rupūžių.
  6. Nesunaikinkite paukščių lizdų.
  7. Nešiukšlinkite, jei pamatysite šiukšles, surinkite.
  8. Pamokos santrauka. Atspindys.

– Šiandien daug kalbėjome apie tai, kad reikia saugoti gamtą, saugoti savo Žemę. Rūpinkitės kiekvienu medžiu, kiekvienu krūmu! Neskinkite gėlių, nelaužykite medžių, nenaikinkite lizdų, nešiukšlinkite.

– Kaip pasikeitė jūsų požiūris į gamtą po šios pamokos? Ką pats nusprendei?

A.E. Buzauova

mokytojas,

Žambylio regionas

specialios pataisos

internatinė mokykla "Meyirim"

kurtiesiems ir neprigirdintiems vaikams,

0 Žemė yra mūsų bendri namai

Rusija, Krasnodaro sritis, Kuščevskio rajonas, Škurinskajos kaimas

Valstybės biudžetinė specialioji (pataisos) ugdymo įstaiga studentams, mokiniams su negalia sveikatos vidurinę mokykląinternatinė mokykla VIII Vaizdas į Shkurinskaya kaimą, Krasnodaro teritoriją

Auklėtojas

Movchan Inna Aleksandrovna

Žemė yra mūsų bendri namai

formuoti aplinkosauginį sąmoningumą ir pagarbos Žemės planetai jausmą;

Didaktika: atnaujinti studentų žinias apie ekologiją; tobulinti žinias apie žmogaus elgesio gamtoje taisykles

Ugdomasis: ugdyti norą skleisti aplinkosaugines žinias ir asmeninį dalyvavimą sprendžiant praktinius aplinkos apsaugos klausimus;

ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, atsakomybės už mus supantį pasaulį jausmą; išmokyti mus pamatyti grožį mus supančio pasaulio.

Korekcinis: stiprinti mokinių dėmesį; lavinti atminties ir vaizduotės procesus; pagerinti psichines operacijas; gebėjimas lyginti, apibendrinti, daryti išvadas; nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius; pagerinti kalbos aktyvumą ( išraiškingas skaitymas, plėsti, praturtinti žodyną); ugdyti mokinių socialinį intelektą (gebėjimą panaudoti įgytas žinias ir įgūdžius kasdieniame gyvenime).

Dizainas:

Didelis plakatas gaublys. Melodijų fonograma: A. Pugačiova - dainos „Birds Fly“ atlikimas, Paul Mauriat – „Toccata“; spalvingi gyvūnų, augalų, paukščių vaizdai, citatos tyrimo skyriams.

Mokymo metodai: žodinis, vizualus, praktinis.

Metodinės technikos: poezija, dialogas, žaidimas, aplinkos scena.

Pamokos struktūra:

. Organizacinis momentas.

II. Įžanginė dalis

III. Pagrindinė dalis.

Pamokos temos pristatymas.

Oro departamento ataskaita

Skyriaus ataskaita – „Žemė“

Fizik. Tik minutę

Skyriaus ataskaita – „Miškas“

Skyriaus ataskaita – „Vanduo“

Žaidimas „Tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų“

Eskizas „Dega žvakė“

IVApatinė eilutė.

Pamokos eiga

I. Įžanginės pastabos:

Sveiki vaikinai, mieli svečiai. Vaikinai, ištieskite delnus. (Skambant ramiai muzikai, įdedu po žirnį į kiekvieno delną) Atidžiai pažiūrėkite, kaip, jūsų nuomone, atrodo šis mažas žirnio grūdelis? (Atsakymų parinktys).

Visi jūsų atsakymai gali būti laikomi teisingais. Taip, žirnis atrodo kaip maža mūsų planetos Žemės kopija, būtent taip jis atrodo žiūrint iš kosmoso. Atkreipkite dėmesį į mūsų ekraną. (Aptarkite su vaikinais apie Žemės išvaizdą, kokia ji yra, kaip ji atrodo ir pan.)

Kokia graži yra planeta, kai žiūri į ją iš kosmoso. Iš 300–350 kilometrų aukščio mūsų akyse atgyja žemynai ir vandenynai, kalnai ir lygumos, dykumos ir upės, miškai ir ežerai.

Pagrindinė dalis.

Ar žinote, kokia tarptautinė šventė visoje planetoje švenčiama balandžio 22 d.? Teisingai – Tarptautinė Žemės diena yra švaraus vandens, žemės ir oro šventė. Kaip jau supratote, mes priėjome prie mūsų pamokos temos: „Žemė yra mūsų bendri namai“.

Ši diena mums primena baisias ekologines nelaimes (kas yra aplinkos katastrofa? Diena, kai kiekvienas gali pagalvoti, ką gali padaryti, kad išspręstų aplinkosaugos problemas. Visai neseniai mūsų planetoje įvyko didelė nelaimė, ekologinė nelaimė – baisus žemės drebėjimas? Kur tai atsitiko? Teisingai Japonijoje. Pažvelkite į baisius šios nelaimės padarinius. Ką matote mūsų ekrane? (nuotraukos iš skaidrių diskusijos)

Skamba tyli muzika. Vaikas išeina su gaubliu rankose. (Žemės kostiumas)

Aš esu Žemė, aš esu Žemė, Aš esu Žemė,

Mano nuovargis beribis!

Neklausk mano dejavimo.

Mano planetos žmonės!

Planetai gresia pavojus!

Smulkinti ledą, keisti upių tėkmę,

Jūs tvirtinate, kad viskas klostysis ne taip gerai,

Bet jūs taip pat prašysite šių upių atleidimo,

Kopos ir pelkės,

Gigantiškiausio saulėtekio metu,

Mažiausiame keptuvėje,

Bet jūs nenorite apie tai galvoti,

Dabar dar neturite tam laiko...

Žemiečiai, ar girdi mane?!

Ateik į pagalbą! (stovi vietoje)

Auklėtojas. Vaikinai, mūsų Žemė kalba su mumis. Kas jai darosi? Kodėl ji šaukiasi mūsų pagalbos? Kodėl ji taip atrodo? Ar esate pasiruošęs jai padėti? (Žemė atsisėda, gaublys padėtas vaikų stalo viduryje)

Tiek daug klausimų. Kaip galite rasti atsakymus į visus šiuos klausimus? Ir mums padės detektyvų agentūra, mūsų sukurta, kuri atliko savo tyrimą 4 skyriuose. Taigi, šios dienos darbotvarkėje: ekspertų grupių pranešimas šiomis temomis:

1-ojo skyriaus „Oro“ tyrimo atstovai - Veresčaginas V., Dolgovas V.

2-ojo skyriaus „Žemė““ tyrimo atstovai – Grabko. O, Lutynskaja N.

3-iojo tyrimo skyriaus „Miško“ tyrimo atstovai Trublevičius D., Kovaliovas K., Boiko D.

4-ojo tyrimo skyriaus „Vanduo“ tyrimo atstovai Trublaevich D., Lutynskaya N. Kiekvienas iš jūsų papasakos apie savo tyrimo rezultatus, o mes sužinosime, kaip mes visi galime padėti savo Žemei! Na, eime!

Auklėtojas.

Visi gyvi dalykai kvėpuoja oru. Ir šis oras turi būti švarus. Bet jis ne visada toks. Ar žinai, kas tvyro ore?

Pirmojo skyriaus, atlikusio tyrimą šia tema, ataskaita - „Oras“

Detektyvas Vereščaginas V.. Ore yra mikrobų – labai mažų, gyvų. Tarp jų yra tokių, kurios sukelia ligas, pavyzdžiui, gripą. Kai kambaryje daug žmonių ir uždaryti langai, gali susikaupti daug mikrobų. Dulkės iš oro nusėda ant visų objektų, jose kaupiasi mikrobai.

Auklėtojas. Ką reikia padaryti, kad sumažėtų mikrobų, vaikinai? (vaikų atsakymai) (vėdinkite kambarį, atlikite šlapią valymą, nešiukšlinkite, nedeginkite miške, plaukite rankas su muilu, laikykite švarą ir tvarką ir daug daugiau)

Detektyvas Dolgovas V. Deguonies Žemėje lieka vis mažiau, daugėja išmetamųjų dujų, metalurgijos gamyklų ir chemijos gamyklų, transporto.

Detektyvas Vereščaginas V.. Augalai taip pat labai gerai valo orą. Jie ant lapų surenka kenksmingas medžiagas, kurios kartu su gamyklų dūmais patenka į orą. Todėl į didieji miestaiŽeldinių turėtų būti daug, o augalų saugumu turime pasirūpinti visi.

Auklėtojas. Vaikinai, siūlau atlikti eksperimentą. Norite sužinoti, koks oras, jei šalia yra gamykla, ar tiesiog pravažiuoja transporto priemonė?

Eksperimento demonstravimas: Eksperimentui man reikės žvakės, degtukų ir porcelianinio puodelio. Uždegu žvakę. ką tu matai? (Liepsnos, karšto oro srovės, kartais dūmai). Tada maždaug minutę paliečiu žvakės liepsną prie mūsų puodelio dugno ir laikau švarų porcelianinį puodelį (atstumas tarp liepsnos galo ir puodelio dugno 2-3cm). Kas rodoma apačioje? Puodelio apačioje atsiranda suodžių, ar kas nors nori juos liesti? Vaikinai, tai yra suodžiai - medžiaga, susidaranti deginant kurą (šiuo atveju parafiną, iš kurio gaminama žvakė). Taigi ant pastatų paviršiaus nusėda suodžių dalelės, degančios, nesvarbu, iš ko jos atsirado: nuo žvakės, kaip mūsų patirtimi, iš gamyklos kaminų, iš šalia pravažiuojančio automobilio ar daugelio kitų organizacijų, kenkiančių mūsų atmosferai. , augalų lapai ir patenka į žmogaus plaučius.

Na, kaip jums patinka mūsų eksperimento rezultatai? Kaip mes galime kovoti su tokiais aplinkos problemas, nes nebeišsiversime be automobilių, gamyklų, gamyklų, kurios duoda darbo tavo tėvams. Ką reikėtų daryti? (sodinkite daugiau medžių, kovokite su pramoninėmis organizacijomis, kurios teršia aplinką Prisijunkite prie aplinkos bendruomenių, kad apsaugotumėte gamtą.

Auklėtojas. Prisiminkite pirmąją taisyklę. „Oras visada turi būti švarus“.

Auklėtojas.

Siūlau pasiklausyti „Žemės“ skyriaus tyrimo rezultatų, detektyvas O. Grabko Pradėkite savo pranešimą:

mėlynas taškas,
Begalinėje jūroje
Nėra brangesnio kamuolio,
Kosmose.
Išdygusi žolė
Atgijo upeliais.

Ir aš su tavimi,
Dengtas dangumi.
Kalnai, vandenynai,
Upės ir laukai
Paslaptingos šalys,
Brangūs namai...
ŽEMĖ.

Detektyvas Lutynskaja N. Iš visų gamtos ištekliai Didžiausias mūsų planetos turtas yra žemė. Ji yra mūsų slaugytoja. Turime saugoti žemę, rūpintis ja, didinti jos derlingumą.

Auklėtojas. Kokią žalą žmonės gali padaryti Žemei?

Detektyvas Grabko O.. Jie ardo viršutinį derlingą žemės sluoksnį, pertręšia jį cheminėmis trąšomis. Tai kenkia žemei ir žmonių sveikatai.

Lutynskaja N.

Ji mums nieko negaili
Dovanodamas savo nemirtingas dovanas,
Ir mainais jis prašo tik vieno:
Kad žmonės jai būtų malonūs.

Būkite dėkingi už kiekvieną žemės gabalą,
Kur tu dingai amžinai?
Žemė tau teikia malonę,
Suteikia tau viską, ką gali duoti.

Prisiminkite taisyklę Nr. 2 „Jei sunaikinsite žemę, negalėsite nusipirkti naujos!

Fizinis pratimas.

Auklėtojas. Apsidairę aplinkui pamatysite daug įvairių, įdomių dalykų. Šios dienos pamokos pradžioje apžiūrėjome Žemės modelį – kas gali prisiminti, koks tai buvo modelis. Teisingai – žirnio sėkla. Vaikinai, pakilkite iš savo vietų, ateikite ir pailsėkime su manimi.

Aš duodu kiekvienam iš jūsų balionas– Ar šie rutuliai atrodo kaip Žemės modelio kopija? Įsivaizduokite, kad Žemės gyvybė priklauso nuo jūsų rankų.

Kaip jį laikai (atsargiai, bijai numesti)

Pakelkite žemę į saulės spindulius, parodykite saulei mūsų planetą iš visų pusių (pirštais judame ratu).

Jo rankos siūbavo kaip medis, kai ant jo pučia vėjas.

Ištieskite rankas link manęs, palieskime vienas kitą tuo pačiu metu.

Pasukite į kairę

Pasukite į dešinę.

Laikykite Žemę prie savo širdies.

Glostykite Žemę švelniai, su meile.

Apsisuk savo kaimyną ir paliesk kamuolį prie kamuoliuko.

Pasikeiskite kamuoliukais.

Sudėkime vieną didelį bendrą Žemės modelį. Pažiūrėkite, koks jis didžiulis ir įvairus. Man patiko mūsų planeta, gerai padaryta. Vaikinai, padovanokime savo svečiams dalelę Žemės – savo kamuoliukus.

Pailsėjome. Tęskime.

Auklėtojas.

Sunku įsivaizduoti Žemę be miškų. Miškas – nuostabus gamtos kūrinys. Miškai puošia žemę. „Jie moko žmogų suprasti grožį ir įkvepia jam didingą nuotaiką“, – rašė A.P. Čechovas.

Kreipiamės į tyrimui vadovavusių detektyvų pranešimą. Taigi, tema „Miškas“

Detektyvas Trublajevičius D. Miškai – mūsų planetos plaučiai. Žmonės neapsieina be miškų. Juk medžių ir žolės lapai sugeria anglies dvideginį, kurį įkvepiame ir kurį gamina gamyklos, ir išskiria deguonį, kuriuo kvėpuojame. Jei žmogus be maisto gali gyventi ilgiau nei mėnesį, be vandens – 5 dienas, tai be deguonies – ne ilgiau kaip 3 minutes. Dėl to miškas toks svarbus žmonėms, todėl jį reikia saugoti ir tausoti. (atsisėda)

Pirmaujantis. Ar visi žino, kad lankantis galioja elgesio taisyklės? (klauskite vaikų) Lankantis negalima šaukti. Įeinant į butą reikia pasisveikinti. Mandagus žmogus visada malonus savininkams, ir jie jį kvies vėl ir vėl. Atminkite, kad miške esate ir gamtos, čia gyvenančių: paukščių, žvėrelių, vabalų, drugelių, šurmuliuojančių skruzdėlių, šokinėjančių amūrų svečias. Yra mandagumo taisyklių, kurių būtina laikytis atvykus į gamtą. Čia tu negali elgtis kaip nori. Vaikinai paruošė jums serialą „Turistai“

Scena
Turistas (1):
Šiandien atėjome pasivaikščioti.
Laimei, miškas yra vos už kelių žingsnių!
Nupirkome viską:
Maistas, degtukai, limonadas.
Turistas (2):
Gaivus vėjas sužadins
Mūsų sveikas apetitas!
Ir pakuotės, stiklainiai, buteliai
Miškas didelis, jame telpa viskas!
Kieno tai miškas?
Niekas!
Choras su vaikais(vienbalsiai):
Niekas!
Turistas (1):
Greitai įsitaisykime!
Mūsų čia netrukdys
Deginkite ir pilkite, braukite ir muškite!
Turistas (2):
Nėra šiukšliadėžės! Nunešk į krūmus!
Mes pirmieji santykiai su gamta!
Turistas (1):
Mes įkasime skardines į žemę,
Mes išmesime šiukšles paukščiams,
Išmeskime visus butelius į upę,
Tegul siuntiniai išplaukia į jūrą!
Turistas (2):
Mes karaliai! Užčiaupk gamtą!
Viskas čia mūsų – miškas ir vandenys!
(Skamba linksma muzika. Turistai (1–4) barsto šiukšles, pasirodo planeta Žemė)
Planeta Žemė:
Koks tas triukšmas mano miške?
Mes nesuprantame, kas atsitiko.
Kas čia viską sulaužė?
Išsibarstę ir nesurinkę?
Už tokį elgesį
Mano sprendimas tave teisti!
Turistas (1):
Kas tu, kas tu, brangioji!
Mes nežinojome, atsiprašau!
Pirmaujantis. Mišką, sodą, upę ir viską, kas mus supa, galite išsaugoti, jei išmoksite keletą paprastų elgesio gamtoje taisyklių, kurių įgyvendinimas turėtų tapti natūralus kiekvienam iš mūsų, kaip įprotis sakyti „ačiū“. tu“.
Planeta Žemė: Nagi, atnešk man aplinkosaugos raštingumo vadovėlį. Mokysime kalnų turistus, kaip elgtis miške.

Turistai pakaitomis skaito frazes iš skaidrės.

  • Nerink gėlių.
    Nesunaikink skruzdėlynų.
    Nelaužykite medžių ir krūmų šakų.
    Nepažeiskite medžio žievės.
    Nekurkite laužo miške.
    Nerinkite grybų, net nevalgomų.
    Miške, gamtoje šaukti ir triukšmauti draudžiama.
    Poilsiaudami miške nepalikite šiukšlių!

Planeta Žemė: Taigi supažindinome jus su pagrindinėmis elgesio miške taisyklėmis.
Turistas (1): Ačiū, išmokei mus elgtis miške. Mes visada prisiminsime šias taisykles ir jų laikysimės.
Turistas (2): Sutvarkykime viską po savęs ir sutvarkykime miško kirtimą.

Planeta Žemė

O žmogau!
Gamta nėra nei upių, nei jūrų motina
Nuo tavo akių nesislepia,
Nėra aukštos žolės, nėra mėlyno dangaus.
Vertink jį, gamtos pasitikėjimą,
Neleisk jos nusivilti. (atsisėda)

Planeta Žemė. Prisiminkite taisyklę Nr. 3 „Įvertinkite viską, kas jus supa!

Auklėtojas. Ketvirtajame mūsų tyrimo „Vanduo“ etape ataskaitą pateikė detektyvas Trublaevičius D., Lutynskaja N.


Ar girdėjote apie vandenį

Jie sako, kad ji yra visur!

Pelėje, jūroje, vandenyne,

Ir vandens čiaupe.

Kaip varveklis sustingsta

Šliaužia į ūkanotą mišką

Jis vadinamas ledynu kalnuose,

Jis susisuka kaip sidabrinis kaspinas.

Mes jos nepastebime

Esame pripratę prie to, kad vanduo

Mūsų palydovas visada.

Negalite nusiplauti veido be manęs,

Nei valgyti, nei gerti.

Drįstu jums pranešti:

Mes negalime gyventi be vandens!


Detektyvas Trublaevičius D. Mokslininkai suskaičiavo, kad kasmet į vandens telkinius visame pasaulyje patenka tiek kenksmingų medžiagų, kad jos galėtų užpildyti 10 tūkstančių prekinių traukinių. Skalbimo miltelių likučių buvo rasta net Arkties vandenyno vandenyse.

Auklėtojas. Vanduo yra antra pagal svarbą medžiaga Žemėje deguonis – medžiaga pažįstamas ir neįprastas. (Apsuka Žemės rutulį) Didžioji planetos dalis yra mėlyna. Pažiūrėkime į Žemės rutulį, mėlyna reiškia vandenį. Ir žalia, geltona ir ruda žemė. Ko daugiau mūsų planetoje?

Vaikai: Daugiau vandens.

Studentas. Prisiminkite taisyklę Nr. 4 Nešvaistykite vandens! Pasirūpink ja!

Auklėtojas. Taip baigiamos mūsų tyrimo ataskaitos. Priminkite man, kokia kryptimi jie buvo vykdomi šiandien:

  1. 1 etapas – „Oras“. Ką tu supratai?
  2. 2 etapas „Žemė“. Ką tu supratai?
  3. 3 etapas „Miškas“. Kokią išvadą padarėte sau?
  4. 4 etapas „Vanduo“. Ką tu supratai?

Planeta Žemė. Labai ačiū, vaikinai, kad man padėjote.

Auklėtojas. Galiausiai siūlau žaisti!

Žaidimas „Tai priklauso nuo kiekvieno iš jūsų“.

Auklėtojas. Po ištartos frazės turite pasakyti atitinkamą žodį - „gerai“, teigiamas poveikis gamtai; „blogas“, neigiamas poveikis gamtai.

Vandens ir oro tarša iš gamyklų ir gamyklų

Palieka šiukšles miške

Pakabinkite lesyklas ir paukščių namelius

Brakonieriavimas

Filtrų valymas ant gamyklinių vamzdžių

Gamtos rezervatų kūrimas

Medžių sodinimas

Gamtos ir kultūros paminklų naikinimas

Įrengti ir išvalyti poilsio vietas

Laužo augalus, skina gėles

Apsaugoti ir šerti gyvūnus ir paukščius

Trukdyti gyvūnus, naikinti skruzdėlynus, paukščių lizdus

Saugokite augalus, grožėkitės gėlių grožiu gamtoje, vaikščiokite takais

Pedagogas:

Gerai padaryta! Tai mūsų pamokos pabaiga. Tikiuosi, kad šiek tiek daugiau sužinoję apie sudėtingą ir įvairiapusį gamtos gyvenimą, išmoksite gerbti viską, kas mus supa, tuos, kurių gyvenimas tiesiogiai priklauso nuo žmogaus, taigi ir nuo jūsų, ir nuo manęs. Ateikite, vaikinai, visi į mūsų Žemę. Laikykimės už rankų, suformuokime ratą, nes jis simbolizuoja vienybę, stiprybę, apsaugą, tad saugokime savo planetą Žemę!

Eskizas „Dega žvakė“ "(Žemė rankose laiko uždegtą žvakę)

Kviečiu kiekvieną iš jūsų atsakyti į klausimą: „Kas jums yra Žemė?

  1. "Nebus Žemės ir nebus mūsų"
  2. "Žemė kaip motina"
  3. „Žemė yra mūsų atrama ir viltis“
  4. "Žemė yra mūsų bendri namai"
  5. „Turime saugoti ir saugoti savo planetą Žemę“

Auklėtojas. Ar sutinkate su šiais teiginiais. Prisiminkime, kad mūsų planeta yra mūsų bendri namai, tai ir jūsų, ir mano? Būkite malonūs vieni kitiems ir nekenkite nei gamtai, nei žmonėms! Ir tuo atsisveikiname su jumis, labai ačiū visiems už dėmesį, kol vėl susitiksime.

Nuorodos:

  1. A.N. Zachlebny „Knyga skaitymui apie gamtosaugą“, \Maskvos švietimas“ 1986\ p. 75-132.
  2. Darnoje su gamta / Red. – sudarė L.I. Žukas – Mn.: Red. UAB „Krasiko-Print“, 2002 m
  3. Ryžova N.A. “Ne tik pasakos...” Ekologinės istorijos, pasakos ir šventės - M.: Linka - Spauda, ​​2002 m.
  4. Aplinkosaugos veiksmingumas /Red.
  5. Martynova" Užklasinė veikla mokykloje. Užklasinė veikla V pradinė mokykla“ Žaidimai, viktorinos, šaunus laikrodis, atostogos.

Valstybės biudžetinė specialioji (pataisos) mokymo įstaiga neįgaliems studentams ir mokiniams, VIII tipo bendrojo lavinimo internatinė mokykla Škurinskajos kaime, Krasnodaro srityje