Тема тижня «Кімнатні рослини. Дивовижна квітка.docx - Конспект інтегрованого заняття (художньо – естетичний розвиток: ліплення) у другій молодшій групі на тему: «Дивовижна квітка Ліплення весняні квіти 2 молодша група

Дата публікації: 03.03.17

Данилова Г.М.
Конспект заняття з ліплення у першій молодшій групі«Квіти для коханої матусі»

Конспект заняття з ліплення у першій молодшій групі« Квіти для коханої матусі » .

Устаткування: картон із заготовкою, пластилін, дощечки для ліплення.

Ціль: вчити дітей відщипувати маленький шматочок пластиліну від великого; розташовувати деталі у заданому місці; закріплювати знання основних квітів: білий, жовтий, червоний, зелений, синій;

Хід заняття:

Вихователь: Діти, ви вже знаєте, що скоро ми святкуватимемо Жіночий день Це свято всіх мам, бабусь та дівчаток. Слухайте, яке гарний віршя вам прочитаю.

МАМАЧКА

Хто прийшов до мене з ранку?

Мамочка.

Хто сказав: "Вставати пора"?

Мамочка.

Хто косички мені заплів?

Мамочка.

Цілий будинок один підмілив?

Мамочка.

Хто квітів у саду нарвав?

Мамочка.

Хто мене поцілував?

Мамочка.

Хто ребячий любить сміх?

Мамочка.

Хто на світі краще за всіх?

Мамочка.

Сьогодні ми з вами приготуємо подарунок для ваших мам та бабусь.

Подивіться, перед вами лежить картон, на якому є лише середина від квіточок. А пелюсток немає. Чого не вистачає?

Діти: пелюстки.

Правильно, ми зараз будемо з вами відривати від великого шматка пластиліну маленькі і приліплювати їх до нашої серединки. Якого кольорина картонці серединки?

Діти: червоний, жовтий, білий, синій, зелений.

Восп: Молодці, правильно

Роздати дітям пластилін різних квітів. Запропонувати вибрати уподобаний.

Спершу: нам треба пластилін зробити м'яким, щоб з нього було легко ліпити. Погрійте його у своїх руках, розімніть його. Візьміть великий шматок пластиліну і відщипніть від нього маленький шматочок. Тепер пальчиками скачайте маленьку кульку.

Дітям, які не справляються, необхідно допомогти.

Тепер ми з вами накатаємо багато маленьких кульок, і у кожної вони будуть різні квітів.

А зараз, коли ми впоралися із цим завданням, ми будемо до наших серединок прикріплювати пелюстки. Візьміть одну маленьку кульку і прикладіть її до серединки наших квіточок. А тепер натисніть пальчиком і злегка розмажте пелюсток.

Дуже красиві квіти у нас виходятьдумаю, що мами і бабусі будуть дуже задоволені такими подарунками, які ви зробили для них.

Сх: Давайте розглянемо наші квіти. Якого кольори вийшли квіточки у Марини?

Після закінчення заняттянеобхідно розглянути кожну роботу дитини та обов'язково похвалити кожну дитину.

Цілі:

Дати дітям початкові знання про садові квіти, їх будову, умови зростання та догляд.
Збагатити словник дітей на тему «квіти».
Формувати стійкі уявлення про величину, кількість, колір, геометричні фігури.
Вправляти в умінні розташовувати предмети у просторі (край, середина, у кутку, у ряд, по колу).
Вдосконалити навички рахунку.
Вправляти у ліпленні, наклеюванні, малюванні пальчиками.
Вчити дітей уважно розглядати та обстежувати об'єкт спостереження.
Розвивати вміння повторювати рухи за вихователем, погоджувати рухи та слова пісні.
Розвивати мислення, моторику, зорове та слухове зосередження, координацію рухів.
Навчати дітей виконувати колективну роботу.

Обладнання:

Живі квіти у вазі.
Штучні квіти, пшоно, лопатки, граблі, лійки, лотки-клумби.
Об'ємні квіти кульбаби, виготовлені з кольорових серветок.
Картинка фон із зображенням клумб у вигляді кола, квадрата, прямокутника; тканини квіти.
Картинка-фон з квітами з пелюсток у вигляді геометричних фігур (одного пелюстки не вистачає), вирізані з кольорового картону пелюстки та листя цих кольорів.
Різнокольорові прищіпки, палички від повітряних кульок.
Вирізані з яєчної клітки частини з чотирьох секцій з отворами у вершинах, кожна секція зафарбована в окремий колір, штучні квіти з пелюстками квітів.
Картина-заготівля для пальчикового малювання з хмаринкою, крапельками та квітами, пальчикові фарби, вологі серветки.
Зображення фону з зображенням квітів без стебел, лічильні палички.
Аркуші паперу, клей, деталі аплікації: ваза, квітка.
Солоне тісто зеленого кольору, макаронні вироби у вигляді квітів, пофарбовані різними кольорами.
Гудзики різних кольорів двох розмірів, картинка із зображенням кольорів із колами, відповідного кольору та розміру.
Картинка-заготівля із зображенням неба та землі, пластилін, квіти-паєтки.
Аудіозаписи: "Лютики-ромашки" Железнова.

Хід заняття:

Гра-вітання «Наші розумні головки»

Наші розумні головки
Думатимуть багато, спритно.
Вуха слухатимуть,
Ротик чітко говорити.
Ручки плескатимуть,
Ніжки тупатимуть.
Спинки випрямляються,
Один одному посміхаємось.

Спостереження за квітами у вазі

Подивіться, що стоїть у вазі? У вазі стоять квіти. Подивіться, які у квітів пелюстки, стебла, листя. Підійдіть та понюхайте аромат квітів.

Дихальна гімнастика «Кульбаба»

Подуйте на кульбабу так, щоб заворушилися його пелюстки, але намагайтеся не надувати щоки.

Дидактична гра «Розсади квіти на клумбах»

На ці клумби садитимемо квіти. Подивіться та скажіть, на які геометричні фігурисхожі ці клумби?
Ось клумба у вигляді кола, а ось клумба схожа на прямокутник, а ця клумба квадратна.
Посадіть у середині кожної клумби по одній квіточці.
На круглій клумбі можна розсадити квіти навколо. На прямокутній – у ряд. А на квадратній клумбі посадіть квіти – у кутках.

Дидактична гра «Підбери квітку листок та пелюсток»

Розгляньте уважно ці квіти. Покажіть квітку з круглими пелюстками (квадратними, трикутними, овальними). З кожної квітки впала одна пелюстка. Покладіть пелюстки на місце на їхні квітки з такими самими пелюстками.
А тепер до стебла прикладіть листочки зеленого кольору.

Гра з прищіпками «Квіти»

Прикріпіть прищіпки до серединки квітки.

Дидактична гра «Посадь квіти»

Вам потрібно посадити квітку в ямку того ж кольору, що й пелюстки біля квітки.

Малювання «Дощ лей-лей-лей, виростуть квіти швидше!»

Діти малюють пальчиками крапельки та серединки квітів.

Музично-динамічна пауза «Лютіки-ромашки»

Діти виконують рухи під музику відповідно до тексту та показу дорослого.

Вправа з паличками «Стеблі квітів»

Викладіть палички замість стебел квітів. Знайдіть та покажіть однакові квіти.

Аплікація «Квіти у вазі»

Наклейте вазу, а в ній нехай стоятиме красива квітка. Скільки квітів у вазі? Одна квітка.

Динамічна пауза «На лузі ростуть квіти»

На лузі ростуть квіти
Небувалої краси.
(Діти сидять навпочіпки)
До сонця тягнуться квіти.
З ними потягнись і ти.
(Встати на ноги, потягнутися, підняти руки нагору)
Вітер дме іноді,
Тільки це не біда.
(Махи руками, похитування тулуба)
Нахиляються квіточки,
Опускають пелюстки.
(Нахили)
А потім знову встають
І як і раніше цвітуть.
(Встати на ноги, повороти тулуба вліво-вправо)

Гра з гудзиками «Квіти»

Розкладіть гудзики на круги відповідного кольору та розміру.

Пальчикова гімнастика «Квіточка»

Як у дітей маленьких
Є квіточка оленька,
(Скласти пальці однієї руки щіпкою)

А його пелюстки -
Це пальці біля руки.
(Розкрити долоню, розвести пальці убік)

Раз, два, три, чотири, п'ять -
Вчимося зараз рахувати.
(Перебирати пальці іншою рукою)

Ліплення барельєфне «Красиві квіти»

Відривайте шматочки від пластиліну, прикладайте їх до картинки, зверху на пластилін покладіть квітку і міцно притисніть пальцем.

Ручна праця «Клумба»

З солоного тіста діти роблять коржик-клумбу і вдавлюють-саджають квіти-макаронні вироби.
- Скільки червоних кольорів? Один. Скільки жовтих кольорів? Два. Скільки помаранчевих кольорів? Три.

Колективна вправа «Влаштовуємо клумбу»

Діти насипають пшоно в лоток лопатками, розрівнюють граблями і встромляють у крупу штучні квіти. Потім поливають із лійки (імітація).

Заняття з дітьми другої молодшої групи з ліплення "Вітаміни для звірів"

Шангарієва Гузалія Вільсівна, вихователь
Місце роботи: МДОАУ №153, м.Оренбург
Опис:Даний матеріал буде корисним та цікавим вихователям молодших груп та батькам. Заняття передбачає попередню підготовку.
Цілі:
- формування у дітей інтерес до ліплення;
- Ознайомлення з властивостями пластиліну;
- знайомство з новою іграшкою;
- закріплення знань дітей про вітаміни, їх користь.
Завдання:
- продовжувати формувати навички роботи із пластиліном;
- продовжувати формувати знання про основні кольори;
- сприяти розвитку естетичного сприйняття;
- Розвивати вміння уважно слухати вихователя;
- розвивати загальну та дрібну моторику;
- закріпити вміння дітей відривати маленькі шматочки від великої грудки, катати кульки та сплющувати їх;
- виховувати акуратність у роботі;
- виховувати співчуття до чужої біди та бажання допомогти.
Попередня робота:читання К. Чуковського «Доктор Айболіт», настільно-друкована гра «Овочі та фрукти», розгляд ілюстрацій до твору К. Чуковського «Доктор Айболіт», бесіда з дітьми про здоровому образіжиття.
Обладнання:пластилін, дошка, серветки, паперові заготовки валізки лікаря, м'яка іграшка лисичка, настільно-друкована гра «Овочі та фрукти. Збери пазл», частування для дітей – яблучка.
Хід заняття:
Діти сідають на стільці. Чути стукіт у двері. Вихователь відчиняє двері, а там лисичка.
Лисичка: Хлопці, мене прислав до вас Лікар Айболіт! В нас біда! Айболит закінчився вітамінами.
Діти: А навіщо потрібні вітаміни?
Вихователь: Вітаміни допомагають дітям та дорослим бути міцними та здоровими. Одні вітаміни потрібні для зростання, інші – очам – добре бачити, треті – голові – добре думати, бути розумною. А є вітаміни, які захищають нас від хвороб. Якщо дитина отримує цих вітамінів мало, вона починає часто хворіти. А як ви думаєте, в яку пору року ми отримуємо вітамінів найбільше?
Діти: Влітку та восени, тому що в цей час багато фруктів та овочів.
Лисичка: Молодці хлопці! Ви багато знаєте. А я знаю гру. Бажаєте пограти?
Діти: Так.
Лисичка та хлопці грають у гру «Збери пазл». Збирають різні овочі та фрукти, а вихователь допомагає.
Вихователь: : Хлопці, а ви знаєте, що в іншу пору року, щоб люди не відчували нестачі у вітамінах, вітаміни - таблетки продаються в аптеках. І такі вітаміни закінчилися у Лікаря Айболита. Ну, що хлопці, допоможемо Айболіту?
Діти: Звісно, ​​допоможемо!
Вихователь: Давайте зліпимо вітаміни і розкладемо ось у ці валізки. А лисичка передасть Айболіту. У валізці намальовані відділення для вітамінів, вони різного кольору. Якого кольору вітаміни ми ліпитимемо? Діти називають кольори намальовані на заготівлі.
Вихователь вказує порядок дій. Діти дивляться уважно і показують рухи у повітрі.
Вихователь: Відщипуємо від великої грудки пластиліну маленький, круговими рухами скочуємо в кулю і сплющуємо. Вийшла вітамінка. Так роблю решту вітамінів. (промовляння та виконання)
Діти розглядають підготовлений матеріал перед собою і починають працювати за підказкою вихователя. Вихователь допомагає дітям.


У середині заняття вихователь проводить гімнастику для очей:
Очі міцно закриваємо
Дружно до п'яти вважаємо
Відкриваємо, поморгаємо
І працювати продовжуємо.


Вихователь: Наші очі трохи відпочили. Давайте закінчимо роботу.
Діти закінчують ліплення. Вихователь та лисичка проводять фізхвилинку.
Наші руки можуть плескати - хлоп, хлоп.
Наші руки можуть шльопати - шльоп, шльоп.
Руки можна вгору підняти,
Ними можна похитати,
Кулаками постукати,
Крильцями помахати,
Руки можна поставити на пояс
І ліхтариками танцювати змусити.
Руки можна всім подати
І великий гурток зібрати.



Вихователь: Ну, що хлопці, пограли. Давайте подивимося наші валізки з вітамінами. (розглядають валізки та обговорюють виконану роботу)
Вихователь: ми покажемо наші валізки з вітамінами батькам, а потім відправимо поштою Лікарю Айболіту.
Виставляємо роботи на стенді.


Лисичка: Хлопці, мені дуже сподобалося, можна я залишусь?
Діти: Так!
Лисичка пригощає всіх яблуками.

Конспект позакласного заняття
Тема: Літо - «Квітка»
Виконала та повела: Кочеткова Т.Ю.
Дата: 2 червня 2016 р.
Час проведення: 10.00 – 10.15
Місце проведення: МБОУ «Північна ЗОШ №1» структурний підрозділ«Північний дитячий садок "Волошка"»
Група: 1 молодша група «Зірочки»
Кількість дітей: 11 з 26

Мета заняття: Формування елементарних уявлень про літо.

Завдання заняття:
1. закріплення знань про природу, сезонні зміни;
2. закріпити знання кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений);
3. виховання у дітей кохання та дбайливого ставлення до природи;
4. прищеплювати хлопцям акуратність і під час роботи;
5. розвивати дрібну моторику рук.

Наочний матеріал:
Матеріал для роботи: зображення квітки "Фон", пластилін, дошка для пластиліну, серветки для рук.

Частини заняття
Зміст заняття
Організаційно-методичні вказівки

Вступна – ознайомча частина
(1 хв.)
- Здрастуйте, хлопці! Мене звуть: Тетяна Юріївна. Сьогодні ми з вами вирушимо до Літа!
На початку заняття хлопці сидять на стільчиках.

Сюрпризний момент
(2 хв.)
- Хлопці, послухайте загадку.
Ось голки та шпильки
Вилазять з-під лави
На мене вони дивляться
Молоко вони хочуть
- Хлопці, про кого ця загадка? (Їжачок) Правильно, ця загадка про їжачка. І я сьогодні прийшла не одна, зі мною прийшов до вас у гості їжачок! Подивіться, а що він тримає у "ручках"? (Квіточки) Так, він по дорозі до вас, набрав квіточки! Подивіться, які вони? (Вродливі, різні, кольорові) Правильно! Вони всі дуже різні та красиві. Скажіть, у яку пору року ми можемо побачити квіти на вулиці? (Влітку) Добре! А їжачка в лісі, в яку пору року можемо зустріти? (теж влітку) Молодці! А що ще ми можемо побачити влітку? (метеликів, пташок, грибочки і т.д.) Правильно, все це буває влітку!

Через відгадування загадки, підвести до розмови про літо.

Іграшка їжачка з квітами.

Фізхвилинка
(1 хв.)
- А зараз давайте уявімо, що ми всі квіточки. Їжачок буде нам читати віршик, а ми робитимемо рухи:
Прокидається квітка
Тягне до сонця пелюстка
І від вітру він хитається

А потім знову піднімається
І всім мило посміхається.

Підтягуємось
Нахили вправо, вліво

Встаємо у в.п.
Усміхаємося

Молодці! З вас вийшли гарні квіточки.
Вихователь читає вірш і показує рухи, а діти повторюють його.

Підготовка до роботи (1 хв.)
- Ой, подивіться, а що це ще нам приніс їжачок? (Малюнки) Так, це малюнки квіточок. І їжачок просить нас, допомогти їх вбрати. А вбирати ми будемо – пластиліном. Для цього нам знадобиться: малюнок – фон, який я вам роздам, ще нам знадобиться пластилін та спеціальні дошки. Беріть свої стільці і акуратно, не поспішаючи, сідайте за столики. Коли сідатимете, намагайтеся нікого не вдарити стільцем.
Показати зображення квітки.
Роздати малюнок-фон, пластилін потрібного кольору та дошку для ліплення, а також серветки для рук.

Творча
робота (5 хв.)
- Отже, хлопці, перед вами малюнки квіточок. Ми зараз їх прикрашатимемо, за допомогою пластиліну. Подивіться, якого кольору квіточки у їжачка? (червоного, жовтого, синього) Правильно, ми також використовуватимемо ці кольори. Дивіться: зараз ви візьмете шматочок пластиліну, відщипуємо від нього невеликий кружечок, скочуємо невелику кульку і приклеюємо її ось так, у кружальце - ось сюди.
- При виконанні роботи будьте обережні, пластилін не розкидайте, щоб не забруднитись або забруднити інших. Якщо упустіть шматочок пластиліну, відразу підніміть.
Показати послідовність виконання роботи. Слідкувати за правильним та акуратним виконанням роботи.

Аналіз виконаних робіт
(1 хв.)
- Ой, подивіться, ця квіточка така ошатна, що стала веселішою. І він вирішив прочитати нам віршик:
Виросла чудова квітка на галявині
Зранку літнього розкрив пелюстки
Всім пелюсткам красу та харчування
Дружно дають під землею коріння.
- Про що, цей віршик? (Про квіти) Правильно! Ось і ваші квіточки стали посміхатися, від того, що ви їх вбрали. Вони стали такими гарними! Якого кольору ця квіточка? (червоний, жовтий, синій)
Показати квітка візерунок.

Вибірково, переглянути роботи хлопців та дівчат.

Підсумок заняття
(2 хв.)
- Отже, хлопці, Їжачку дуже сподобалися ваші квіточки. Вони вийшли такими гарними! Тільки він забув, у яку пору року їх можна побачити? (Влітку). А де ми їх можемо побачити? (В лісі, на галявині, в клумбі) Правильно! Скажіть, як ми допомагали їжачку? Що ми робили із квіточками? (Вибирали) Так, ми їх вбирали. Скажіть, а чи відрізняється наш літній одяг від зимового? (Так) Чим? (Влітку легше, тонше) Влітку ми носимо тонкий і легкий одяг. У що одягнений сьогодні? (Колготки, футболка, штанці, сандалії і т.д.) Молодці! А в що, ми вбрали квіточку? (У різні кольори) Звичайно! Квіточка була бліда, сумна, а ми її вбрали в різні кольори, і вона стала посміхатися!
Показати їжачка. Провести розмову про літо, сезонний одяг. Закріпити знання про кольори фарб.

Прибирання робочого місця (1 хв.)
- Хлопці, їжачок дуже задоволений вашою роботою, тепер він просить допомогти йому зібрати залишки пластиліну. Ми зараз разом зберемо дошки і приберемо їх на місце. Тепер сходимо і помиємо ручки після роботи:
Їжачок погано лапки милЛише водичкою змочивМилить милом не старавсяІ на лапках бруд залишивсяРушник у брудних плямахЯк же це неприємноПопадуть мікроби в ротМоже захворіти живіт... тьху тьху тьфу

Спільно з дітьми прибрати робоче місце.

Вимити руки після роботи із пластиліном.

Рефлексія
Дидактична гра
(1 хв.)
- Уявімо, що ми квіточки в літньому саду. Їжачок нам прочитає вірш, а ми зображатимемо дії:
Прокидається квітка
Тягне до сонця пелюстка
І від вітру він хитається
Низько, низько до землі нахиляється
А потім знову піднімається
І всім мило посміхається.
Піднімаємо руки вгору через сторони
Підтягуємось
Нахили вправо, вліво
Нахиляємось, руками дістаємо підлогу
Встаємо у в.п.
Усміхаємося

Молодці! Ви з усіма завданнями Їжачка впоралися чудово! Дякую всім!
Закріпити отримані знання за допомогою Дидактичної гри.

Конспект комплексного заняттяз ліплення та ознайомлення з природою у другій молодшій групі
тема: «Він на їжачка схожий»

Цілі:Освітня: Продовжувати навчати дітей виконувати виріб із кількох частин. Закріпити прийоми кругового розкочування, з'єднання частин, нанесення ліній стекою. Ознайомити дітей із рослиною «кактус».
Розвиваюча: Розвивати допитливість, дрібну та загальну моторику.
Виховна: Виховувати любов до рослин. Виховувати в дітей віком бажання створювати закінчений образ з допомогою природного і непридатного матеріалу.

Інтеграція освітніх галузей: Соціально - комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток, фізичний розвиток, художньо-естетичне, мовний розвиток.
Обладнання:
Зображення різних кактусів. Жива рослина в горщику.
Пластилін зеленого та чорного кольорів, стеки, дощечки для ліплення, пластикові кришки, нарізані та висушені соснові голки, квітки із плодового дерева.
Обруч зеленого кольору, паперові квіти червоного кольору.
Попередня робота: Діти фломастерами розмальовують пластикові кришечки вертикальними лініями – прикрашають горщик для кактусу.

Хід заняття:

Сьогодні у нас гість. Це рослина, про яку кажуть:
Він на їжачка схожий,
Тільки корінням у землю вріс.
Немає вух, немає ніг, немає очей,
Але, натомість, колючки – клас!
Дуже повільно росте,
І цвіте не щороку.
У нього квіточка червона,

Як гарний квітучий …
(Кактус)
Ця рослина називається кактус. Подивіться, яка це незвичайна рослина. Замість листя у нього колючки. Що можна сказати про кактус? Який він? Зелений, колючий, гарний.
Бувають катуси малютки завбільшки з нігтик, а бувають кактуси велетні - вище за будинки нашої дитячого садка.
Кактуси не бояться спеки. Усередині вони рідкі. Навіть у найменших кактусів велике коріння.
У різних кактусів буваю різні колючки: тверді та м'які, довгі та короткі, а є навіть кактуси з отруйними голками.
У давнину колючки великих кактусів люди зривали і користувалися ними як голками.
Багато кактусів їстівні. З них роблять компоти, варення та просто їдять сирими.
Деякі кактуси можуть поїдати дрібних комах. Їхні яскраві, червоні квітки, що пахнуть м'ясом, так і приваблюють до себе комах. Підлітає мошка на запах, сідає на квітку, а він - хлоп, та й зачинився, та мушку й проковтнув.
Давайте пограємо у гру про кактуси, які їдять комах.
Динамічна пауза «Кактуси та комахи»
Обручі – це кактуси. Деякі кактуси з червоні квіти. Саме на ці обручі-кактуси і злітаються комахи. А комахами ви будете.
Раз, два, три, чотири, п'ять, починаємо грати! Діти, перетворюйтеся на насвікомих і летіть на кактуси.
Вихователь стежить, щоб діти збиралися лише у тих обручах, де лежить червона квітка. Можна запропонувати дітям “попалити”.
Живе в пустелі він завжди,
А там відсутня вода.
Поливаючи кактус, його не занапасти -
Потрібно кактус дуже мало води.

Доглядаючи кактус, потрібно бути обережним і не торкатися його колючок. Колючки можуть поранити, впитися в долоню. Так сталося з однією дитиною із вірша Наталії Шайбакової «Кактус».
Читання вірша «Кактус»
Мамин кактус на вікні
Не дає мені спокою.
Я навколо нього кручусь,
Не беру - раптом уколюсь.
Пам'ятаю мамині слова:
«Він колючий. Брати не можна!»
Але терпіти немає більше сил -
Палець у кактус догодив!
"Аааа" - видав я сильний рев -
Не знайшов я поки що слів.
Але тепер я точно знаю
З кактусом я не граю!
Ліплення «Квітучий кактус у гарному горщику»
Візьміть у руки пластикові кришечки. Ви вже зробили їх красивими та перетворили на горщики для кімнатних рослин.
Щоб рослину посадити в горщик, насамперед потрібно цей горщик наповнити ґрунтом – землею. Для цього візьміть пластилін чорного кольору і наповніть кришку-горщик.
Тепер беремося за кактус. Розділіть зелений пластилін на дві нерівні частини - одна частина має бути більша, а інша частина - маленька. Візьміть більший шматочок пластиліну і скачайте з нього кульку, а потім злегка розкотіть її між долонями, щоб надати форму овалу. Тепер посадіть кактус у горщик із землею - приставте і злегка придавіть зелений пластилін до чорного. З маленького шматочка зеленого пластиліну зробимо кактус відросток: розкотимо кульку круговими рухами долонь і прикріпимо до великого кактуса.
А тепер візьміть стеки і нанесіть смужки на кактус зверху вниз.
Чого не вистачає нашим кактусам? Бракує колючок. Встромте в зелений пластилін голки - от і будуть у кактуса колючки.
ПІДСУМОК.Як красиві кактуси у вас вийшли! Чи не відрізнити від справжніх! І, хоча, кактуси цвітуть дуже рідко, сьогодні якраз розцвіли – застроміть у свої кактуси квітку.
Можете забрати свої гарні кактуси додому. Покажіть їх своїм рідним і близьким і обов'язково розкажіть усе, що ви дізналися сьогодні про цю дивовижну рослину.